Rozhovory

Už jsem zcela fit, hlásí brankář Lukáš Hasalík

pondělí 16. ledna. 2023 | Redakce
Brankář Lukáš Hasalík, který kvůli zranění vynechal poslední zápas podzimu s Prostějovem, už je nyní zcela v pořádku a podstupuje plnou tréninkovou zátěž.

Jak to vlastně bylo s tvým zraněním?

Měl jsem natržené vazy v kotníku. Stalo se mi to v Opavě, asi v 85. minutě jsem odkopával míč, trefil jsem nohu protihráče a otočil jsem si kotník. Dochytal jsem to, ale noha mi natekla a nemohl jsem na ni došlápnout. Bál jsem se, jestli nemám zlomený kotník, ale po několika dnech jsem šel na vyšetření a ukázalo se, že mám jen natržené vazy. Pak jsem měl rehabilitaci a po ní už to bylo celkem v pohodě.

Zvládl jsi individuální přípravu?

Zpočátku jsem tréninkové dávky neabsolvoval naplno, zkoušel jsem, co půjde. Když jsme začali běhat, noha mě pořád bolela. Ke konci už to bylo lepší a teď už jsem zcela v pořádku.

Jak probíhalo kondiční soustředění v Luhačovicích z pohledu brankářů?

Neměli jsme tolik běhání jako ostatní hráči, protože tolik běhat nepotřebujeme. S trenérem gólmanů jsme se zaměřovali především na brankářská cvičení, měli jsme speciální tréninky. I přesto jsme dostali docela zabrat.

Bylo letošní soustředění v Luhačovicích podobné jako to předchozí?

Byl jsem tam podruhé, takže mi přišlo, že obě byla v podstatě stejná. Trénovali jsme třikrát denně, na hřišti, v hale, v posilovně a běhali jsme v terénu.

Co bylo pro tebe nejtěžší?

Pro mě osobně byl nejhorší jeden kruhový trénink. Jinak se to ostatní dalo zvládnout.

V pátek vás v Polsku čeká první ze série přípravných utkání.

Je mnohem lepší hrát zápasy než pouze trénovat. Takže na utkání se už moc těším. Jsem připraven.

Aktuálně

Aktuality

34. kolo MSFL

výsledky 34. kola MSFL: Zlínsko – Frýdlant 1:0, Uherský Brod – Karviná „B“ 1:1, Znojmo – Uničov 4:0, Ostrava „B“ – Hodonín 2:0, Blansko – Slovácko „B“ 0:2, Bohunice – Zlín „B“ 2:1, Brno – Hlučín 3:2, Hranice – Rosice 0:2.

23. 5. 2024, 15:45

28. kolo MSFL

Výsledky 28. kola MSFL: Zlínsko - Uherský Brod 2:0, Brno - Hodonín 1:1, Hlučín - Karviná "B" 2:1, Hranice - Frýdlant 3:2, Bohunice - Frýdek-Místek 0:4, Rosice - Slovácko "B" 1:1, Znojmo - Ostrava "B" 0:2, Zlín "B" - Uničov 2:2.

21. 5. 2024, 09:34