Ohlasy po zápase

Domácí prostředí nám svědčí, přiznává Kania

pondělí 04. dubna. 2022 | Redakce
První branku této sezony vsítil proti Táborsku záložník Lukáš Kania. Svým zásahem ze 67. minuty stvrdil triumf Třince v poměru 3:1.

Vaše vítězství, stejně jako v předchozích dvou utkáních na domácí půdě, se zrodilo ve druhém poločase. Jak utkání hodnotíš?

Myslím si, že to byl velmi soubojový zápas, který jsme zaslouženě vyhráli. Táborsko bylo často na míči, kombinovalo, jeho hráči o sobě věděli. Je to silný tým, ale my jsme si na ně počkali a rozhodli po brejcích.

Po hodině hry jsi vstřelil třetí branku Třince. Provedl jsi to přesně tak, jak jsi chtěl?

První myšlenku jsem měl, že míč přeberu levou a pravačkou vystřelím na zadní tyč. Už jsem byl ve velikém úhlu, protihráč už byl blízko, tak jsem zkusil zaseknout míč a vystřelil až pak. Dříve jsem už takhle nějaké góly dal, vyšlo to i tentokrát.

Trenér Zbončák vám dal dva dny volna. Byla to pro vás motivace navíc?

Trenér nám před zápasem slíbil, že když vyhrajeme, budeme mít v pondělí volno. Snad jsme si ho i zasloužili.

Tři domácí zápasy, plný počet bodů. Co na to říkáš?

Kde jinde bodovat, než doma? Domácí prostředí nám svědčí, jsme za to rádi. Venku chceme uspět také, ale hlavní je pro nás sbírat body na domácím hřišti.

V sobotu se představíte v Jihlavě. Zabodujete venku na třetí pokus?

Už by bylo načase uhrát venku nějaký ten bod. Určitě by se nám i ulevilo, že nám to jde nejen doma, ale i venku.