Preview k zápasu

Musíme jít za společným cílem, velí Václav Juřena

pátek 04. března. 2022 | Redakce
Útočníci Třince René Dedič a Václav Juřena chtějí na jaře navázat na svou nedávnou spolupráci v dresu prvoligového SFC Opava. V sobotu od 14. hodin spolu možná vyběhnou proti Chrudimi. "Chceme získat tři body," zdůrazňuje Václav Juřena.

V přípravě jste s René Dedičem nastoupili vedle sebe v několika utkáních. Čím víc jich bude, tím bude vaše souhra dokonalejší?

S Rendou se známe dlouho, což nám může prospět. Věřím, že nám to bude sedět. Je úplně jedno, kdo bude v útoku, jestli Renda, Petris (Michal Petráň) nebo já, musíme jít za společným cílem. A to je záchrana.

Šance by pro vás měl připravovat Aleš Nešický…

S Alešem se známe z Opavy. Je to kvalitní fotbalista, umí dát gól i finální přihrávku. Pevně věřím, že bude platným hráčem a že nám pomůže. Očekávání k němu jsou velká, ale věřím tomu, že se s nimi popere.

Kádr Chrudimi prošel výraznou obměnou, Středočeši omladili. Co od nich očekáváš?

Jistě budou mladí a běhaví, ale my jim musíme ukázat, že jsme doma a nedát jim nic zadarmo. Osobní souboje a další věci musejí vyznít v náš prospěch, nemůžeme koukat na to, kdo proti nám stojí, nebo kolik mají let. My si musíme jít pro tři body.

V zimě přišli fotbalisté, kteří mají zkušenosti nejen s druhou, ale i s první ligou. Bude to vaše největší přednost?

Nebude to jen o zkušenostech, protože všeobecně mládí jde hodně kupředu. Musíme hrát tak, bychom se zachránili a bude úplně jedno, jestli na hřišti budou staří nebo mladí hráči.

V prvním kole bude kvůli kartám stát středopolař Jakub Habusta. Dokážete ho nahradit?

Bude to sice těžké, ale jsou tady další hráči, kteří mají svou kvalitu a mohli by ho zastoupit. Chybět bude, ale věřím tomu, že jiní ho nahradí. Kuba má čtyři žluté karty, v ohrožení jsou další hráči, takže z toho pohledu se složení sestavy může často měnit. Každý z nás musí podat takový výkon, aby si zajistil místo v sestavě i pro další kolo.

Aktuálně

Aktuality

34. kolo MSFL

výsledky 34. kola MSFL: Zlínsko – Frýdlant 1:0, Uherský Brod – Karviná „B“ 1:1, Znojmo – Uničov 4:0, Ostrava „B“ – Hodonín 2:0, Blansko – Slovácko „B“ 0:2, Bohunice – Zlín „B“ 2:1, Brno – Hlučín 3:2, Hranice – Rosice 0:2.

23. 5. 2024, 15:45

28. kolo MSFL

Výsledky 28. kola MSFL: Zlínsko - Uherský Brod 2:0, Brno - Hodonín 1:1, Hlučín - Karviná "B" 2:1, Hranice - Frýdlant 3:2, Bohunice - Frýdek-Místek 0:4, Rosice - Slovácko "B" 1:1, Znojmo - Ostrava "B" 0:2, Zlín "B" - Uničov 2:2.

21. 5. 2024, 09:34