Preview k zápasu

Musíme jít za společným cílem, velí Václav Juřena

pátek 04. března. 2022 | Redakce
Útočníci Třince René Dedič a Václav Juřena chtějí na jaře navázat na svou nedávnou spolupráci v dresu prvoligového SFC Opava. V sobotu od 14. hodin spolu možná vyběhnou proti Chrudimi. "Chceme získat tři body," zdůrazňuje Václav Juřena.

V přípravě jste s René Dedičem nastoupili vedle sebe v několika utkáních. Čím víc jich bude, tím bude vaše souhra dokonalejší?

S Rendou se známe dlouho, což nám může prospět. Věřím, že nám to bude sedět. Je úplně jedno, kdo bude v útoku, jestli Renda, Petris (Michal Petráň) nebo já, musíme jít za společným cílem. A to je záchrana.

Šance by pro vás měl připravovat Aleš Nešický…

S Alešem se známe z Opavy. Je to kvalitní fotbalista, umí dát gól i finální přihrávku. Pevně věřím, že bude platným hráčem a že nám pomůže. Očekávání k němu jsou velká, ale věřím tomu, že se s nimi popere.

Kádr Chrudimi prošel výraznou obměnou, Středočeši omladili. Co od nich očekáváš?

Jistě budou mladí a běhaví, ale my jim musíme ukázat, že jsme doma a nedát jim nic zadarmo. Osobní souboje a další věci musejí vyznít v náš prospěch, nemůžeme koukat na to, kdo proti nám stojí, nebo kolik mají let. My si musíme jít pro tři body.

V zimě přišli fotbalisté, kteří mají zkušenosti nejen s druhou, ale i s první ligou. Bude to vaše největší přednost?

Nebude to jen o zkušenostech, protože všeobecně mládí jde hodně kupředu. Musíme hrát tak, bychom se zachránili a bude úplně jedno, jestli na hřišti budou staří nebo mladí hráči.

V prvním kole bude kvůli kartám stát středopolař Jakub Habusta. Dokážete ho nahradit?

Bude to sice těžké, ale jsou tady další hráči, kteří mají svou kvalitu a mohli by ho zastoupit. Chybět bude, ale věřím tomu, že jiní ho nahradí. Kuba má čtyři žluté karty, v ohrožení jsou další hráči, takže z toho pohledu se složení sestavy může často měnit. Každý z nás musí podat takový výkon, aby si zajistil místo v sestavě i pro další kolo.

Aktuálně

Aktuality

30.kolo na ČT2

30. kola F:NL MFK Karviná - FK Třinec můžete sledovat od 17 hodin na ČT 2.

28. 5. 2023, 10:37

29.KOLO ŽIVĚ

Poslední domácí zápas můžete sledovat na SPORTTOTAL.CZ

24. 5. 2023, 13:05