Aktuální zprávy

DOROSTENCI POVÝŠILI DO ÁČKA

středa 09. února. 2022 | Redakce
Fotbalisté třineckého dorostu – brankář Jakub Benedik, obránci Pavel Klimek, Matěj Mieszek, David Zogata a záložník Vojtěch Kaniok byli natrvalo přeřazeni do druholigového družstva mužů.

S druholigovým týmem trenérů Martina Zbončáka a Zdeňka Cieslara pětice dorostenců trénuje od začátku zimní přípravy. Talentovaní mladící zůstali v kádru áčka i po kondičním soustředění v Luhačovicích, které bez problémů zvládli a posléze zasáhli i do několika přípravných střetnutí. Ani v nich nezklamali.

Vedení klubu se proto rozhodlo přeřadit je nastálo do prvního mužstva. V praxi to bude fungovat tak, že od pondělí do čtvrtku budou talentovaní odchovanci trénovat s druholigovým áčkem, v pátek absolvují předzápasový trénink s dorostem a o víkendu za dorost odehrají zápas.

Vzhledem k tomu, že hráči z dorostu během tréninků a přípravných zápasů nezaostávali za ostatními hráči áčka kondičně, silově ani výkonnostně, přeřadili jsme je do druholigového týmu. Všichni fotbalisté si to zaslouží jednak za své velmi dobré výkony a jednak za svůj výborný přístup. Díky pravidelným tréninkům s hráči druholigového týmu, kteří je ihned vzali mezi sebe, se budou fotbalově zlepšovat a sbírat potřebné zkušenosti,“ řekl generální manažer Fotbalu Třinec Petr Hrazdílek.

Vzhledem k tomu, že druholigové A mužstvo trénuje během sezony dopoledne, budou mít dorostenci individuální studijní plán. „Kluci nemají potíže s učivem, mají dobrý prospěch. Vřele děkujeme magistrovi Aleši Adamusovi, řediteli Střední odborné školy Třineckých železáren za jeho přístup a shovívavost, že našemu klubu vyšel vstříc,“ dodal Petr Hrazdílek.

Aktuálně

Aktuality

30. kolo MSFL

Výsledky 30. kola MSFL: Blansko – Frýdek-Místek 2:2, Zlínsko – Ostrava „B“ 1:3, St. Brno – Uničov 3:3, Hlučín – Slovácko „B“ 2:2, Hranice – Hodonín 3:4, Bohunice – Karviná „B“ 0:2, Zlín „B“ – Rosice 1:0, Znojmo – Frýdlant 3:0.

3. 6. 2024, 12:01

29. kolo MSFL

Výsledky 29. kola MSFL: Hodonín – Bohunice 1:3, Rosice – Zlínsko 1:2, Frýdlant – Blansko 5:1, Ostrava „B“ – Uherský Brod 2:0, Uničov – Hlučín 1:0, Slovácko „B“ – Zlín „B“ 1:3, Karviná – St. Brno 0:1, Frýdek-Místek – Hranice 5:0.

28. 5. 2024, 12:00