Preview k zápasu

Je potřeba zkvalitnit finální fázi, říká Tomáš Omasta

pátek 29. října. 2021 | Redakce
S cílem skoncovat s neúspěšnou sérií na cizích hřištích vyrazí třinečtí fotbalisté do Příbrami, kde je čeká zápas s účastníkem loňského ročníku nejvyšší soutěže. „Chceme urvat nějaké body,“ řekl záložník Třince Tomáš Omasta.

Do Příbrami vyrážíte s dobrým pocitem, že jste odehráli vyrovnanou partii se zatím suverénním Brnem.

Dopředu jsme věděli, jak Brno bude hrát, měli jsme to nastudované. Věděli jsme, že si to vzadu přehrávají a půjdou do postupné kombinace. Chtěli jsme to zavřít, aby neměli prostor na kolmice, které často hrávají.

Na hřišti Sparty B i doma s Brnem jste se střelecky neprosadili.

Snažili jsme se hrozit z brejků, šance jsme měli. Co nám v poslední době schází, je dostat do vápna kvalitní centr. Bohužel trefíme prvního protihráče, nebo je míč nějak zblokovaný. Nevyhovíme si. Chybí nám více klidu.

I když doma mnoho branek nedáváte, vaše výsledky nějaké měřítko snesou. Venku je to zatím slabé, čím to?

Šance máme, ale nedokážeme je proměnit. Potřebujeme se chytit nějakým gólem a snad už nám to pak začne padat.

Zlomíte to proti exligové Příbrami?

Další těžký soupeř, ale ve druhé lize může vyhrát každý s každým. Je třeba urvat nějaké body a nejlépe vyhrát. Potřebujeme bodovat.

Hlavní bude vyvarovat se chyb v defenzívě, je to tak?

Ano. V obraně jsme proti Brnu hráli dobře, snad to přeneseme i do dalšího zápasu. Bude potřeba více klidu na míči a zkvalitnit finální fázi. Náznaky už tam jsou, některé akce ale nedotáhneme do úspěšného konce.

Aktuálně

Aktuality

30. kolo MSFL

Výsledky 30. kola MSFL: Blansko – Frýdek-Místek 2:2, Zlínsko – Ostrava „B“ 1:3, St. Brno – Uničov 3:3, Hlučín – Slovácko „B“ 2:2, Hranice – Hodonín 3:4, Bohunice – Karviná „B“ 0:2, Zlín „B“ – Rosice 1:0, Znojmo – Frýdlant 3:0.

3. 6. 2024, 12:01

29. kolo MSFL

Výsledky 29. kola MSFL: Hodonín – Bohunice 1:3, Rosice – Zlínsko 1:2, Frýdlant – Blansko 5:1, Ostrava „B“ – Uherský Brod 2:0, Uničov – Hlučín 1:0, Slovácko „B“ – Zlín „B“ 1:3, Karviná – St. Brno 0:1, Frýdek-Místek – Hranice 5:0.

28. 5. 2024, 12:00