Články mládež

Chorvatská stáž Zdeňka Cieslara

pátek 25. ledna. 2019 | Jana Zipserová
Koncem loňského roku se zúčastnil stáže v Chorvatsku vedoucí přípravek Zdeněk Cieslar. Pozoroval a sbíral nové zkušenosti zahraničního klubu a jeho výchovy mládeže.
Na podzim loňského roku se obohacoval šéftrenér přípravek Zdeněk Cieslar se svými kolegy z MFK Vítkovice na týdenní stáži v chorvatské akademii Dinama Záhřeb o nové fotbalové poznatky. "Během dne jsme měli možnost sledovat všechny kategorie a jejich tréninkový proces. Tréninky probíhaly v průběhu dne od ranních až do pozdních hodin, kdy končily poslední kategorie,“ prozradil Zdeněk Cieslar.

Akademie Dinama Záhřeb nepracuje v žádném luxusním přepychovém areálu, ovšem jejich systém a jednotnost účastníky stáže velice nadchla.

"Všechny kádry pracují v maximálním počtu dvaceti hráčů a těmto hráčům se věnuje tři až pět trenérů v každé kategorii. Tréninky jsou přesně a cíleně vedeny na danou kategorii, ve které převládají jak drilová cvičení, tak různé způsoby průpravných her,“ řekl s nadšením trenér Zdeněk Cieslar. Pro kterého jednoznačně největším rozdílem bylo zjištění týkající se disciplíny, jak na hřišti, tak mimo něj. "Všichni hráči, trenéři, realizační týmy a samozřejmě i rodiče věděli, jak se mají chovat a nikdo tato pravidla neporušoval. Během celého pobytu jsem viděl, jak má vypadat a vypadá klub, který je třetí nejúspěšnější ve výchově a prodeji hráčů v Evropě,“ okomentoval soudržnost v dodržování stanovených pravidel. V tomto klubu jdou všichni jasně za svým cílem a je vidět, že Dinamo Záhřeb jde správnou cestou.

Dále trenéři stážisté viděli i tréninky A mužstva, které se připravovalo na pohárové utkání s tureckým Fenerbahce Istanbul. "Byli jsme přímo na stadionu a viděli vítězství Dinama 4:1. Předvedený výkon v bouřlivé atmosféře byl vynikající,“ sdělil své dojmy z utkání Zdeněk Cieslar.

Byl to přesně obraz současného Dinama Záhřeb, který celou skupinu Evropské ligy vyhrál s naprostým přehledem. Nyní je čeká v dalším kole česká Viktorka Plzeň.

"Určitě mě tato stáž obohatila o další zkušenost a mou snahou bude tyto prvky přenášet do našich podmínek se zaměřením na individuální rozvoj hráčů,“ shrnul přínosnou stáž trenér Zdeněk Cieslar.

Aktuálně

Aktuality

26. kolo MSFL

Výsledky 26. kola MSFL: Znojmo – Strání 0:5, Blansko – Hodonín 1:3, Hlučín – St. Brno 1:3, Brno „B“ – Slovácko „B“ 1:2, Uničov – Kroměříž 1:1, Karviná „B“ – Rosice 2:0, Zlín „B“ – Frýdek-Místek 4:4, Zlínsko – Hlubina 0:0.

3. 5. 2025, 16:28

33. kolo MSFL

Výsledky 33. kola MSFL: Karviná "B" – Uherský Brod 4:2, Zlín „B“ – Blansko 4:2, Brno „B“ – Znojmo 1:1, Frýdek-Místek – Kroměříž 0:3, Rosice – Strání 0:2, St. Brno – Uničov 0:3, Slovácko „B“ Hlubina 0:1, Hlučín – Zlínsko 2:2.

1. 5. 2025, 16:27