Zvrátili dvougólové manko a vyhráli

(27.06.2018) Ani rychlý dvougólový náskok prvoligové Olomouce nestačil Hanákům aspoň remízu. Třinečtí se prezentovali kvalitním výkonem, do poločasu dokázali vyrovnat a ve druhé půli rozhodli o svém překvapivém vítězství.

příp., středa 27.6.2018
SK Sigma Olomouc
2:3
(2:2)
Branky: 16. Martin Hála (1:0), 17. Martin Hála (2:0), 39. Lukáš Buchvaldek (2:1), 42. René Dedič (2:2), 54. Karel Hejný (2:3). Rozhodčí: Jakub Vojkovský - Radek Kotík, Radim Dresler.
SK Sigma Olomouc: Aleš Mandous - Václav Jemelka, Matěj Hýbl, Pavel Dvořák, Bidje Manzia, Jan Štěrba, Lukáš Kalvach, Tomáš Zahradníček, Martin Hála, Martin Sladký, Jiří Texl. Trenér: Václav Jílek.
FK Fotbal Třinec:
I. poločas: Jiří Adamuška - Michal Velner, Marek Čelůstka, Michal Mravec, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín, Lukáš Buchvaldek, Šimon Šumbera, Richard Vaněk, Martin Janošík, René Dedič. II. poločas: Jiří Adamuška - Pavol Ilko, Mikk Reintam, Michal Mravec, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín, Tomáš Omasta, Sebastian Chocholatý, Martin Samiec, Lukáš Cienciala, Karel Hejný. Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 0

Už bez Patrika Prikryla a Erika Lienera vycestovala dvacítka hráčů na soustředění do Břeclavi se zastávkou ve Slatinicích, kde sehrála přátelské utkání s olomouckou Sigmou.

Kombinovaná sestava Hanáků nadělala Třineckým hned v úvodu problémy. Nejvíce mezi 16. a 17. minutou, kdy se dvakrát do střelecké listiny zapsal Martin Hála. V prvním případě usměrnil do brány odražený balón, ve druhém využil Texlovu kolmici.

Náš celek se do střelecké kolonky zapsal v závěru první půle. Ve 39. minutě se prosadil Lukáš Buchvaldek a o tři minuty později vyrovnal René Dedič.

O přestávce udělal trenér Jiří Neček v sestavě sedm změn. V útoku nahradil střelce vyrovnávacího gólu Dediče Karel Hejný a po devíti minutách poslal Třinec poprvé do vedení, když střelou k levé tyči upravil skóre na 2:3.

V dalším průběhu utkání už další góly nepadly, ale šance byly na obou stranách. Skóre mohli změnit Matoušek, Hejný, Sladký, Manzia a Omasta, ale ani jeden neusměrnil míč mezi tři tyče. Pouze Sladký trefil břevno.

Třinečtí si na jih Moravy odvezli první vítězství v přípravě. To druhé mohou získat v sobotu na rakouské půdě proti třetímu týmu maďarské ligy FC Újpest.

Jiří Neček, trenér FK FOTBAL TŘINEC

„Bylo to výborné, hodně rychlé utkání. Takový zápas jsem chtěl. Sigma byla velice rychlá od první minuty a než jsme se přizpůsobili, prohrávali jsme 2:0. Hanáci hráli jednoduše, ale postupem času jsme se soupeři vyrovnali a v závěru prvního poločasu srovnali skóre na 2:2. Do druhého poločasu jsme solidně vstoupili a Karel Hejný nás poslal do vedení. Poté Sigma otevřela hru, my útočili z brejků a vytvořili si další tři šance. Hejný byl sám před gólmanem a v dobrých hlavičkových pozicích byli Omasta a znovu Hejný, ale ani jedna situace gólem neskončila. I Sigma měla tři nebo čtyři šance, avšak nás podržel gólman Adamuška. Zápas nám hodně dal a hlavně mladým hráčům otevřel oči. Kluci na sobě musí makat. Líbí se mi, že se všichni kluci snaží, makají a i přes únavu nedávají nikomu nic zadarmo.“