Vítězství proti Hlučínu se nerodilo lehce

(14.02.2015) Fotbalisté Třince v posledním domácím přípravném utkání této zimy nad Hlučínem rychle vedli a na startu druhé půle přidali druhý zásah. Hosté se však dvěma slepenými góly vrátili do hry, a tak o výsledku rozhodla až poslední čtvrthodina, kdy zápas svými přesnými zásahy rozhodli Motyčka a Smetana. Hrstka diváků viděla na umělé trávě rozhodně zajímavý duel.

přát., sobota 14.2.2015
4:2
(1:0)
FC Hlučín
Branky: 1. René Dedič (1:0), 49. Petr Joukl (2:0), 79. Martin Motyčka (3:2), 84. Ondřej Smetana (4:2) - 50. Jakub Ptáček (2:1), 53. Marek Novák (2:2). Rozhodčí: Ondřej Cieslar - Radim Dresler, Lukáš Vlček. Bez karet.
Počet diváků: 60

Poslední domácí utkání v rámci zimní přípravy odehráli Třinečtí proti Hlučínu, ve středu jehož sestavy se představil také důvěrně známý Jaroslav Málek. Kromě něj nastoupil v barvách soupeře i Tomáš Dostál, který v Třinci dříve působil. Na každý pád vstup do utkání vyšel mnohem lépe domácím. Váňa chyboval v rozehrávce, k míči se dostal René Dedič, položil si gólmana a střelou do prázdné branky potvrdil roli třineckého kanonýra v této přípravě.

Hned za minutu mohlo být srovnáno. Zaváhání Hupky však v gól nepřetavil Sasín, jehož střelu vykopl Paleček, a dorážka Ondrušíka zamířila nad branku. V dalším průběhu už se tempo trochu zklidnilo, míč drželi na kopačkách častěji fotbalisté Třince. Často se pokoušeli pozornou hlučínskou obranu překonat centry ze strany, přičemž zakončovatelem mnoha akcí byl aktivní Dedič, ovšem bez brankového účinku.

Hlučín ohrožoval Palečkovu branku jen sporadicky. Když už se hráči ve žluto-zelených dresech dostali na dostřel, prostor mezi třemi tyčemi většinou netrefili. Během přestávky udělali trenéři několik změn a střídající hráči hru rozproudili. Ceplák ještě na Gajdošíkovu přihrávku nedosáhl, ale když si Petr Joukl v šestnáctce zpracoval Smetanovu přihrávku a prostřelil Chvěju, vedli Třinečtí už o dvě branky. Zdálo se, že by mohlo být rozhodnuto, jenže opak byl pravdou.

Hlučín totiž okamžitě z další akce snížil. Ondrušík dostal na levé straně mnoho času a prostoru k centru, našel přesně Jakuba Ptáčka a ten ve skluzu poslal míč do branky. Na vyrovnání pak hosté čekali další tři minuty. První roh Málka, který ještě na podzim oblékal třinecký dres, odvrátil Smetana, při tom druhém nechali domácí neobsazeného Marka Nováka a litovali toho. Novák si míč zpracoval nad sebe a akrobatickým způsobem ho zametl do sítě za Palečka.

Třinečtí hráči si důrazně řekli, že takhle dále hrát nemohou, a v příštích minutách se snažili převzít iniciativu. Jouklova hlavička téměř splňovala gólové parametry, ale míč nakonec skončil těsně vedle. Vychýlenou mušku měl také o dvě minuty později Hloch, jenž si naběhl na Vomáčkův přímý kop a rovněž o fous minul. Hlučín poctivě bránil a vyrážel do brejků. V jednom z nich postupoval Badalyan proti Gajdošíkovi, místo kličky nebo razantní střely volil technický lob, ten se však nepovedl a Paleček v pohodě stáhl míč ze vzduchu.

Arménský útočník hlučínskou šanci zahodil a v dalších minutách se lámal chleba. Jouklova přihrávka našla na hranici pokutového území Martina Motyčka, který krásnou ranou do rohu branky strhl vedení zpět na třineckou stranu. Hlučín se začal tlačit dopředu, a tak logicky nechával okénka v obraně. Jednoho takového využil Ondřej Smetana, utekl s balonem po levém křídle, před brankářem Hlaváčem si ho srovnal na pravou nohu a trefil se přesně k zadní tyči. O vítězi bylo definitivně rozhodnuto a Hlučín už se na závěrečný tlak nezmohl. V poslední minutě mohl ještě pátý gól Třince přidat Hloch, jenomže tomu dnes nebylo přáno. Míč se k němu odrazil po rohu, ale Hlaváč mezeru mezi nohama včas zakryl.

Desítky diváků na umělé trávě zhlédly zajímavé utkání se zaslouženým vítězstvím Třince. Hutníci zvítězili v zimní přípravě potřetí a ještě jim zbývá odehrát poslední dva zápasy. Za týden nastoupí v Ružomberku proti dlouholetému účastníkovi slovenské Fortuna ligy.