Na úvod přípravy remíza

(22.06.2018) Fotbal na oslavách zakončení školního roku v polském Puńcowie zhruba tisícovce diváků gól nenabídl. Třinecký tým bojoval a s účastníkem kvalifikace Evropské ligy remizoval.

příp., pátek 22.6.2018
Górnik Zabrze
0:0
(0:0)
Rozhodčí: Tomasz Wajda. Žlutá karta: Karel Hejný (Třinec).
Górnik Zabrze: Tomasz Loska (31. Wojciech Pawłowski, 61. Daniel Bielica) - Adam Wolniewicz (46. Kacper Michalski), Armin Pjetrovič (48. Dani Suarez), Michał Koj, Adrian Gryszkiewicz (46. Karol Jaksik) - Konrad Nowak (46. Dariusz Kamiński), Maciej Ambrosiewicz (68. Szymon Żurkowski), Szymon Matuszek (46. Krzysztof Kubica), Daniel Smuga (68. Bartosz Marchewka), Igor Angulo (Rafał Wolsztyński), Jesus Jimenez (46. Marcin Urynowicz). Trenér: Marcin Brosz.
FK Fotbal Třinec:
I. poločas: Lukáš Paleček - Pavol Ilko, Imrich Bedecs, Mikk Reintam, Patrik Prikryl, Jiří Janoščín - Erik Liener, Sebastián Chocholatý, Richard Vaněk, Šimon Šumbera - Karel Hejný. II. poločas: Lukáš Paleček - Michal Velner, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín - Tomáš Omasta, Lukáš Cienciala, Martin Samiec, Martin Janošík - René Dedič. Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 1000

Páteční odpolední pohoda, spousta rodin s dětmi, posezení u grilu a hudby, fotbalový turnaj přípravek, skákací hrad a další drobnosti nalákaly návštěvníky do sportovního areálu Tempa Punców.

Účastník šesté nejvyšší polské soutěže přilákal do svého areálu rekordní počet lidí. „Takovou návštěvu ještě nepamatuji,“ přiznal se těsně před začátkem zápasu jeden z pořadatelů a zavzpomínal na derby mezi Puncowem a Piastem Cieszyn.

Diváci očekávali velký duel. Trenéři proto vyslali do polské obce nedaleko Cieszyna své nejlepší hráče. Třinec měl v obraně velmi důrazného Mikka Reintama, Górnik zase využíval služeb druhého nejlepšího střelce Ekstraklasy Igora Angula a na hřiště se dostal i reprezentant Szymon Zurkowski, který se účastnil posledního reprezentačního soustředění před odletem na světový šampionát do Ruska.

Před zápasem převzali oba kapitáni z rukou Stanislawa Oslizla, sedmapadesátinásobného reprezentanta Polska a kapitána finalistů Poháru vítězů pohárů z roku 1970, pohár za účast na tomto fotbalovém svátku.

Tisícovka diváků, mezi kterými byli i naši hluční třinečtí fanoušci, viděla v úvodu velmi dobrou příležitost Jimeneze, jenž po centru z pravé strany napálil míč z první těsně vedle pravé tyče. Ve 14. minutě zahodil největší šanci zápasu Angulo, když samostatný únik zakončil střelou vedle brány.

Třinečtí zahrozili až na konci poločasu. Ve 43. minutě se na levé straně uvolnil Bedecs, ale střelou z velkého úhlu nevyzrál na střídajícího Pawlowského v bráně Górniku.

O přestávce oba trenéři proměnili základní jedenáctky. Na hřiště se dostali čerství hráči, ale ani oni nedokázali vyvinout důležitý tlak ke vstřelení gólu. Blízko byl kapitán Bedecs, který z přímého kopu umístil balón jen kousek vedle levé tyče.

V posledních dvaceti minutách řádil v polském týmu zmíněný Žurkowski. Byl hodně vidět a do gólové šance vyslal krásným centrem Kubicu, který hlavou přestřelil bránu.

Třinečtí tak ve svém prvním přípravném duelu remizovali s Górnikem Zabrze 0:0. Další duel sehrají ve středu v obci Slatinice proti Sigmě Olomouc.