()

13.kolo, středa 1.11.2017
2:1
FC Baník Ostrava
Branky: 3. David Tomeček (0:1), 50. Jakub Jan Nalewajka (1:1), 65. Filip Čmiel (2:1). Rozhodčí: Petr Machala.
FK Fotbal Třinec: Ondřej Schovanec - Ondřej Brzezina, Lukáš Trombik, Damian Jopek, Robin Krzyžanek, Marián Ballon, Martin Gaszek, Filip Čmiel, Petr Čmiel, Václav Staszko, Jan Folvarčný, Jakub Jan Nalewajka, Vojtěch Slušný, Trong Tuan Ngoc Nguyen, Filip Noga, Vojtěch Broda. Trenér: Petr Hrazdílek.
FC Baník Ostrava: Adam Vodička - Lukáš Coufal, Matěj Ďurina, Lukáš Tomeček, David Tomeček, Daniel Byrtus, Tadeáš Frýdl, Jan Tamajka, Filip Švrček, František Végh, David Řeháček, Matěj Jílek, Carlos Lores, Přemek Widura, Lukáš Matušinský. Trenér: Jaroslav Harušťák.
Počet diváků: 60

Petr Hrazdílek, trenér Třince

„S velice kvalitním soupeřem jsme odehráli těžké utkání, které jsme si sami zkomplikovali hned na začátku, kdy jsme po obrovské individuální chybě inkasovali hned v páté minutě. Poté jsme již pomalu začali mírně svého soupeře přehrávat, ale díky fantasticky chytajícímu brankáři hostí či díky vlastní střelecké nemohoucnosti se nám do poločasu nepodařilo skórovat včetně penalty. Ve druhé části utkání se nám již z výraznějšího tlaku podařilo vyrovnat a patnáct minut před koncem vstřelit zaslouženě i vítěznou branku. Vítězství s tímto soupeřem je velmi cenné, nicméně měli jsme ho rozhodnout dříve a ne se strachovat o výsledek do poslední minuty. Tímto vítězstvím jsme po třináctém kole v žákovské lize poskočili na první místo v tabulce bez ztráty jediného bodu, což je výjimečné a zároveň velmi povzbuzující motivace pro toto družstvo do dalších tréninků.“