Šestnáctka remizovala s Hlučínem

Šestnáctka remizovala s Hlučínem

(03.05.2017) Mužstvo našeho mladšího dorostu o víkendu hostilo v areálu na Lesní FC Hlučín. Zápas měli na svých kopačkách spíše třinečtí mladíci, ale neproměněné šance nakonec znamenaly bezbrankový výsledek.

8.kolo, sobota 29.4.2017
FK Fotbal Třinec
0:0
(0:0)
FC Hlučín
Rozhodčí: Vojtěch Matějek - Ondřej Cieslar, Petr Laštuvka. Žluté karty: Tomáš Laba, Miroslav Hamrozi - Daniel Fekete, Petr Jaroň.
FK Fotbal Třinec: Štěpán Hickel - Tomáš Laba, Josef Bujok, Robert Walaski, Ondřej Kisza - Adam Puczok, Jakub Walek (59. Adam Michalek), Miroslav Hamrozi, Filip Dohnal (59. Mariusz Chmiel) - David Kajánek (53. Dominik Špulica), Ondřej Jalovičor (63. Marián Bystřický). Trenér: Martin Zbončák.
FC Hlučín: Miroslav Volný - Marek Jaroň, Radim Šamara, Daniel Fekete, Adam Hanus, Štěpán Kania (9. Jakub Balavajder, 28. Lukáš Jaroš), Petr Jaroň, Patrik Doležal (70. Martin Schlischka), Radim Dostál, David Menšík (54. Martin Psota), Jiří Hommes. Trenér: Tomáš Ineman.
Počet diváků: 40

Ohlasy trenérů

Martin Zbončák, trenér Třince

„V utkání s Hlučínem byli kluci po celé utkání aktivnějším týmem, v prvním poločase jsme si vypracovali čtyři šance, ovšem bez gólového zakončení. Ve druhém dějství jsme měli také převahu, ale soupeř pozorně bránil a k vážnějšímu ohrožení branky nás již nepustil. V posledních utkáních nás trápí neproměňování vyložených šancí. Máme za sebou devět kol z celkových osmnácti, s bilancí 3 výhry, 3 remízy a 3 prohry s celkovým skóre 16:8. V neúplné tabulce nám patří šesté místo. Nicméně musím kluky pochválit za celkový herní projev, ve kterém se snaží hrát kombinační, útočný fotbal plný pohybu, nasazení a agresivity v osobních soubojích, se samozřejmostí konstruktivní rozehrávky již od brankáře. V dosavadních utkáních nás kromě Zlína žádný soupeř herně nepřehrál.“

Hodnocení uplynulé jarní poloviny soutěže SCM U16

Trenér Martin Zbončák se kriticky vyjádřil po polovině jarní části k dorostenecké soutěži.

„Hodně velkým zklamáním je pro mně způsob hry všech mužstev s výjimkou již uvedeného týmu Zlína. Nejčastějším pokynem od trenérů při rozehrávce od gólmana je tzv. pojďte k sobě a kopni míč co nejdál, tím pádem nulová snaha o konstruktivní rozehrávku, dále pak pokyny nevymýšlej, nehraj si na fotbalistu a hraj jednoduše. Trenéři svými pokyny řídí hráče jak loutky. Naprosté potlačování kreativity fotbalisty a v podstatě zákazy samostatného řešení herních situací hráčem (ze strany takzvaných trenérů), jsou prostě normou, zůstává jen snaha o co nejjednodušší hru se zaměřením na výsledek utkání. Pokud budou tímto způsobem nadále uvažovat trenéři, potažmo šéfové SpSM a SCM, tak nikdy z hráčů nevychováme komplexní tvořivé fotbalisty, schopné uspět v mezinárodní konkurenci. Vychovají tak pouze bojovníky, kteří budou umět nakopnout míč co nejdál a rvát se o něj v soubojích. Tohle ovšem není moje cesta.“

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Sezóna v číslech: Útočníci

V poslední části ohlédnutí za sezónou se podíváme do útočných řad. Tam působila trojice Václav Juřena, René Dedič a Petr Hošek.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál