U12 | Hra se začíná opět zlepšovat

U12 | Hra se začíná opět zlepšovat

(10.10.2016) V programu 10. kola soutěže mladších žáků hostili naši fotbalisté do dvanácti let celek z Vítkovic. Ten se pyšní velmi produktivní útočnou hrou, kterou ukázal i v utkání s Třincem. Zápas se hrál netradičně na umělé trávě na Lesní, jelikož se kvůli silným dešťům na stadionu na Borku hrát nedalo. Naši mladí fotbalisté sice prohráli, ale od posledních dvou zápasů se výrazně herně zvedli a soupeři se snažili být důstojným protivníkem.

10.kolo, neděle 9.10.2016
FK Fotbal Třinec
3:8
MFK Vítkovice
Branky a nahrávky: 2. Patrik Pieter (1:0), 12. Tomáš Kantor (1:1), 21. Samuel - Patrik Trantina (1:2), 36. Lukáš Hradil (1:3), 47. Maxim Pilař (1:4), 57. Tomáš Kantor (1:5), 58. Patrik - Samuel Trantina (1:6), 73. Patrik - Samuel Trantina (1:7), 77. Ondřej Proboszcz (2:7), 82. Szymon Jeź (3:7), 87. Tomáš Kantor (3:8). Rozhodčí: Vít Závodný.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Cvik - Ondřej Proboszcz, Filip Kisza, Michal Morcinek, Szymon Jeź, Patrik Liberda, Matěj Klocek, Gabriel Kluz, Martin Klocek, Jakub Topiarz, Patrik Pieter, Šimon Galia, Ondřej Kotas, Jakub Wojnar. Trenér: Tomáš Věneček.
MFK Vítkovice: Lukáš Passler - Filip Magát, Lukáš Hradil, Jakub Novotný, Tomáš Kantor, Marek Volný, Adam Dulínek, Samuel - Patrik Trantina, Dušan Fula, Patrik Bubník, David Semelka, Ondřej König, Maxim Pilař, Matouš Raška, Martin Petroš, Tim Prak. Trenér: Václav Heczko.
Počet diváků: 30

Komentář k zápasu

Po dvou porážkách se snažili naši fotbalisté hrát fotbal od úvodního hvizdu. Ihned na začátku utkání jsme se dokázali prosadit po nádherné akci po ose Liberda - Jeź - Pieter a otevřeli jsme skóre utkání na 1:0. Soupeř z Vítkovic poté silnou kombinací a velmi kvalitní mezihrou několikrát vyšachoval naše obránce a dokázal brzy skóre nejen srovnat, ale později i otočit.

Za nepříznivého stavu 1:3 se dostal dvakrát do velmi pěkné příležitosti Kluz po krásné přihrávce od Jeźe, ale stoprocentní šanci neproměnil. Naopak hosté další dobrou kombinací ve středu hřiště a rychlým přechodem z obrany do útoku odskočili našemu týmu na tříbrankový rozdíl 1:4.

V závěrečné třetině se oboustranně hrál nejhezčí fotbal celého zápasu. Akce se přelévali z jedné strany na druhou. Vítkovičtí dokázali dvěma brankami znovu zvýraznit své vedení, ale branka Jeźe a Proboszcze poslala naše žáky zpět do hry. Deset minut před koncem jsme mohli ještě přidat další branku, ale Matěj Klocek neproměnil pokutový kop.

I přes porážku předvedli naši nejmladší fotbalisté výrazné herní zlepšení. Věříme, že na to navážou hned příští neděli 16. října v 10 hodin na hřišti dalšího velmi silného soupeře - Karviné.

Ohlasy trenérů

Tomáš Věneček, trenér Třince

„Dneska se proti nám postavil další z velmi silných ligových týmů. Vítkovičtí byli silní v kombinacích a v držení míče, dobře se pohybovali a měli skvěle organizovanou hru. Nám se povedl začátek utkání a konec zápasu, kdy jsme dokázali své šance vyjádřit brankově. Celkově herně určitě došlo ke zlepšení, což mě velice těší, a musíme v tom pokračovat dál na tréninku a poctivě pracovat. Výborně zahrál dnes Ondra Proboszcz, který byl pro soupeře v útoku velmi nebezpečný, stejně tak i čtveřice záložníků Kluz, Morcinek, Liberda a Jeź. I přes osm inkasovaných branek nás pořád drželi v zápase výborní brankáři Cvik s Wojnarem.“

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Sezóna v číslech: Útočníci

V poslední části ohlédnutí za sezónou se podíváme do útočných řad. Tam působila trojice Václav Juřena, René Dedič a Petr Hošek.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál