Ptejte se: Radek Szmek

Druhým hráčem do offline rozhovoru je odchovanec zdejšího fotbalu, který se v loňském roce zapsal do prvoligových statistik nejen jako hráč, ale i jako střelec.

UPOZORNĚNÍ: Třinecký útočník bude odpovídat pouze na slušné a neurážející dotazy. Ostatní příspěvky budou mazány.

Zobrazuji odpovědi 1 - 6 z 6 odpovědí v této kategorii celkem.

Ondra Vlček (Třinec) 7.12.2011, 09:25
Ahoj Dino,
1) jak vzpomínáš na své fotbalové začátky v tomto kraji?
2) Čímto, že pod trenérem Cviertnou si dal šest gólů a pak už to šlo s tvou střeleckou potencí dolů?
3) Kdo je nebo byl tvým vzorem?
4) Co soudíš o Janu Kollerovi?
5) Se kterým útočníkem se ti nejlépe hrálo?
Díky za odpovědi, přeju ti mnoho úspěchů nejen v třineckém dresu.

Odpověď:
1) S fotbalem jsem začínal poměrně pozdě. Na úplném začátku byl zdejší trenér, který mě přišel domů prosit, abych šel hrát za Písek za který jsem hrál asi rok a půl a pak jsem přestoupil do mladšího dorostu do Jablunkova. Tam jsem odehrál asi sezónu a následoval přestup do Třince, kterým jsem si splnil svůj klukovský sen.
2) Kdybych věděl odpověď na tuto otázku, určitě bych nikdy nedopustil, aby má střelecká potence šla dolů. Nikdy jsem nebyl nějaký velký sniper. Jak už jsem psal, trenér Cviertna se mi individuálně věnoval a plně mi důvěřoval. Po prvních zápasech, ve kterých jsem se střelecky neprosadil, mě klidně mohl posadit na lavičku, ale neudělal to. Ve hře mě nijak neomezoval, čímž jsem se začal více prosazovat.
3) Přímo nějaký vzor nemám, ale rád bych třeba napodobil Honzu Kollera, který byl taky nechtěný a kritizovaný.
4) Jan Koller je nejlepší reprezentační střelec a to hovoří za vše.
5) Nejlépe se mi asi hrálo s Martinem Doubkem se kterým jsem se nejvíc prosadil.
Petr Kadlec 6.12.2011, 22:44
Ahoj Radku, který trenér ti dal nejvíce? Byl si někdy převlečený za čerta? Petr.

Odpověď:
V mládežnickém věku mě nejvíc naučil trenér Sostřonek, který mi ukázal podstatu fotbalu. V mužském fotbale mi pak každý trenér dal něco, ale nejvíce určitě trenér Cviertna, který se mi věnoval i individuálně po tréninku.

Za čerta jsem byl jednou, ale poté co jsem neustále ohrožoval Mikuláše vidlema mě už nepovolal.
Ondřej Zoubek (Ondris.Zubinho@seznam.cz - Třinec) 6.12.2011, 11:14
Ahoj Radku,
chtěl bych se zeptat, kterého hráče České republiky považuješ momentálně za nejlepšího (popř.s kterým českým útočníkem by jsi nekraději tvořil útočnou dvojici)? A co soudíš o nynější kvalitě českého fotbalu, máme na Euru 2012 nějaké šance? Díky za odpovědi! Jinak ti přeji, ať ti slouží zdraví a ať vydržíš u fotbalu co nejdéle! Ondra Zoubek.

Odpověď:
Ahoj, už delší dobu se mi líbí díky své poctivosti a momentálně i výborné formě Petr Jiráček. Nějakého vysněného parťáka nemám. Zahrál jsem si s Petrem Švancarou, což už se některým útočníkům nepoštěstí. Kvalita českého fotbalu se odvíjí od klesajícího zájmu dnešní mládeže a to nejen o fotbal, ale i o ostatní sporty. Na EURU máme papírově nejlehčí soupeře, ale podle mě to nebude nic lehkého. Polsko je doma a na hřišti nechá wszystko. Řecko se stalo před osmi lety mistry Evropy, takže to je nevyspytatelný tým a Rusové mají ve svém kádru několik světových hráčů. Děkuji a taky přeju hlavně zdraví.
Stawar (michal.stawarczyk@seznam.cz - Třinec) 3.12.2011, 18:37
Čus...Dino chtěl jsem se zeptat jak se líbil vlakový výjezd tvého otce s Fanclubem,jsemm z Návsí a fandím ti !!!

Odpověď:
Ahoj, předem děkuji za podporu. Letos můj otec na výjezdě s fans nikde nebyl. Naposledy tuším, že to bylo před dvěma roky, ale doma rozebíráme pouze fotbal.
Fanskokos (daniel.kokos.sniegon@email.cz - Třinec) 1.12.2011, 16:16
Zdar Dino...
1, Kdy ti bylo na podzim nejhůř?
2, A,kdy naopak bylo nejlíp?
3, Jak se ti jeví trenerské metody Luba Luhového?
4,Jaký je rozdíl mezi Slováckem a Třincem,myslím kvalitou kádru.
5, Jak to vypadá s angažmá ve Slovácku?
6, Co by si vzkázal všem fanouškům Fotbalu Třinec..
Dík za odpovědi. Samozřejmě přeji po sportovní i životní stránce vše nej,nej bohatého fotbalového Ježíška a do nového roku hodně zdaru !!! Fanskokos

Odpověď:
Zdravím Kokosa.
1) Dá se říct, že celý podzim byl pro mě špatný. Na začátku sezóny jsem měl během dvou týdnů dva pohřby v blízké rodině. Pak jsem vypadl ze sestavy a dostal se na hřiště až na posledních deset minut v sezóně.
2) Nejlíp mi asi bylo těch posledních deset minut, protože jsem se dostal na hřiště a moje trápení končí.
3) Každý trenér má jiné metody a každému hráči sedí jiné metody. Mě osobně tréninky trenéra Luhového sedí, protože každý trénink má jinou náplň a obsahuje hodně her ve kterých je úplně všechno - od kondice po taktiku.
4) Kvalita kádrů Třince a Slovácka je dle mého názoru na téměř stejné úrovni. Jediným velkým rozdílem je, že hráči Slovácka mají větší psychickou odolnost a sebevědomí.
5) Ve Slovácku mám podepsanou smlouvu, ale je tam Libor Došek, krerému se velmi daří, takže by bylo zbytečné, abych se tam hned vracel.
6) Před skupinou fanoušků, která dělá doma atmosféru a jezdí na všechny výjezdy přes celou republiku, klobouk dolů. Vím, že je to pro ně jak finančně, tak časově náročné, takže za sebe jim děkuji. Pak té druhé skupině, která chodí na stadion si na hráčích vylít nervy, bych chtěl vzkázat, že neustálým hulákáním na hráče z tribuny hru nezlepší.

Taky děkuji a přeju ti hezké Vánoce, dobře strávenou zimní přestávku a na jaře silné hlasivky.
bruchy (bruchy@seznam.cz - Frenštát|Třinec) 1.12.2011, 01:37
Zdravím..chci se zeptat jak to vidíš s tvojí budoucností..jestli ti ”stačí” druhá liga nebo chceš pravidelně nastupovat v Gambáč lize. A ještě dotaz na zázemí v Třinci...co říkáš na stav ”stadionu” a jeho vnitřních prostor? Díky za odpovědí a přeju hodně štěstí a hlavně zdraví :)

Odpověď:
Zdravíčko. Z mého pohledu snad není jediný hráč (možná kromě Messiho), který by nechtěl dosáhnout více. Hráč, který chce hraje druhou ligu chce hrát první a hráč, který hraje první, tak chce do zahraničí. V mém případě se nejdříve musím prosadit někde ve druhé lize, abych pak mohl hrát první ligu.

Zázemí v Třinci bych hodnotil jako dostačující pro druhou ligu. U stadionu je možnost využití výborné regenerace, posilovny, umělé trávy a také haly. Stav stadionu a vnitřních prostor je trochu staršího data, ale je postupně rekonstruován a hráčům tam určitě nic nechybí. Snad když hokej dostane novou halu, tak dojde i na nový fotbalový stánek, který naláká více diváků.

Děkuji za otázky a obratem přeji hodně štěstí a zdraví.
Aktuální články
 
 

2. kolo MOL Cupu i s Třincem v osudí

Postup je doma! Naši fotbalisté po čtyřech porážkách vybojovali první vítězství. V pohárovém utkání zdolali účastníka MSFL Jiskru Rýmařov 1:0 a postoupili do 2. kola.

 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
Odehráno v 17:00
SK Jiskra Rýmařov
FK Fotbal Třinec