Zahájení spolupráce s DPS SENIOR Bystřice

Zahájení spolupráce s DPS SENIOR Bystřice

(30.09.2016) Čtvrteční slunečné odpoledne se neslo ve znamení dobré nálady a radosti. Šestice hráčů našeho druholigového kádru zavítala navštívit babičky a dědečky v Domově s pečovatelskou službou DPS SENIOR v Bystřici.

Třinečtí hráči byli slavnostně přivítáni ve společenské místnosti zhruba třicítkou natěšených seniorek i seniorů. Při příchodu, kdy zazněl bouřlivý aplaus, opadla prvotní nejistota a ve tvářích se všem vykouzlil úsměv. Úvodního slova se ujala energická vedoucí zařízení Mgr. Monika Kovářová společně se starostou obce Bystřice Mgr. Romanem Wróbelem.

Následně dostali slovo naši hráči – Martin Motyčka, Jakub Teplý, Pavel Tobiáš, Jiří Janoščín, Tomáš Vengřinek a Pavel Malcharek. Krátce se představili, a poté čelili otázkám zvídavého publika. Celá beseda se nesla v pohodovém duchu. Samozřejmě jsme na návštěvu nepřijeli s prázdnou. Seniorům jsme přivezli podepsané plakáty a ceny do různých soutěží, které pro babičky a dědečky připravují milé pečovatelky.

Po poslední otázce besedy přišla na řadu generálka vystoupení, jehož premiéru mají senioři z DPS SENIOR Bystřice v pondělí 3. října od 15 hodin v kině KOSMOS v Třinci. Po zhlédnutí představení, v němž senioři představili své aktivity formou recitace, cvičení a zpěvu, Vás všechny srdečně zveme i na jeho premiéru.

Na závěr společného setkání přišlo to hlavní, sportovní aktivity. Senioři vyzvali naše fotbalisty na turnaj v kuželkách. Turnaje se zúčastnilo celkem 14 soutěžících, odehrálo se sedm kol, přičemž každý účastník měl tři pokusy. Pobavili se opravdu všichni, mladí, staří, ti aktivní i ti, co jen přihlíželi.

Stupně vítězů byly nakonec rozděleny spravedlivě. Dělené třetí místo obsadili Pavel Tobiáš s paní Martičkou, na druhém místě skončila paní Dudová a vítězem celého turnaje se stal Jakub Teplý. Všichni zúčastnění obdrželi pěkné ceny a náš výherce navíc obdržel přímo od paní vedoucí žádost o přidělení bytové jednotky v DPS SENIOR Bystřice.

Touto krásnou první návštěvou byla zahájena vzájemná a doufejme také dlouhodobá spolupráce mezi naším klubem FK Fotbal Třinec a DPS SENIOR v Bystřici. Již nyní se těšíme na další návštěvu. Děkujeme za krásné odpoledne a zase příště na viděnou!

DPS SENIOR Bystřice

Dům s pečovatelskou službou DPS SENIOR je dům zvláštního určení, ve kterém mohou získat byt občané, kteří dosáhli věku rozhodného pro přiznání starobního důchodu nebo pobírají invalidní důchod. Zdravotní stav klientů tohoto zařízení je takový, že jim umožňuje vést poměrně samostatný život ve vhodných podmínkách za předpokladu, že jim budou poskytnuty pečovatelské služby potřebné vzhledem k jejich věku a zdravotnímu stavu, přitom však nepotřebují komplexní péči.

Další fotky naleznete v naší fotogalerii.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
Odehráno v 17:00
SK Jiskra Rýmařov
FK Fotbal Třinec