Zacharda domácím vychytal bod, shodli se trenéři

Zacharda domácím vychytal bod, shodli se trenéři

(15.04.2017) Páteční duel na severu Čech přinesl Třinci bod za remízu na hřišti FK Ústí nad Labem 1:1. Z vyrovnaného utkání mohli tři body vytěžit nejen hosté, ale i domácí, kteří byli ve druhém poločase o něco lepším celkem. Jak viděli utkání oba trenéři?

„První poločas byl pro nás hodně náročný, protože na začátku utkání na nás domácí nastoupili a my jsme se horko těžko chytali, protože používali rychlé přihrávky, které jsme nestíhali. Tam nám to hořelo. Pak jsme se z toho nějak vymanili a dali jsme gól, který domácí trochu zmrazil. Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem nedostat gól a dohrát nějaký brejk. V podstatě se nám podařily dva krásné brejky, ale ani jeden jsme nedohráli. Kdyby to Michal Stříž dohrál Šumberovi doleva, tak by byl gól. Znám Zdeňka Zachardu z působení v Sokolově, je to kvalitní gólman. Po zápase jsem mu nadával, proč nám to udělal. Provedl to výborně, hráče si krásně pohlídal a skvěle mu to chytil. Domácím vychytal bod, protože kdyby to bylo 0:2, Ústí by zápas jen těžko otočilo,“ zhodnotil duel Jiří Neček.

Více zaměstnaným gólmanem byl třinecký brankář Lukáš Paleček. Ten musel předvést několik famózních zákroků proti akcím soupeře. „Vyrazil tam hodně standardek. Je to takový náš Avatar. Je škoda, že dostal gól, ale už před tím to smrdělo. Měl tam tři nebezpečné centry, jeden jsme bohužel neodvrátili a domácí srovnali na 1:1,“ pověděl zklamaným hlasem trenér Slezanů.

Úkolem třineckého trenéra nyní bude dostat tým rychle dohromady, protože už v úterý ho čeká domácí duel se Znojmem. „Hráči jsou na anglický týden připraveni. Doma nás čeká regenerace, pak dostanou kluci čas na rodinu a následně se budeme chystat na úterní zápas,“ prozradil nejbližší program svého týmu.

Zklamaný z výsledku byl také domácí lodivod Jiří Skála. „Chtěli jsme vyhrát, protože nám vítězství na jaře ještě chybí. Soustředili jsme se pouze na toto utkání, včetně videa, ale bohužel naše plány zhatil inkasovaný gól. Věděli jsme, že Třinec zahustí střed pole a bude hrozit z brejkových a standardních situací. Po jedné z nich jsme dostali gól, a pak jsme měli problém dotáhnout zápas do remízového konce. U nás zůstává problém v proměňování šancí. Ve druhé půli jsme si vytvořili tlak, ale pak nás podržel Zdeněk Zacharda a z následujícího protiútoku jsme vyrovnali. Druhý poločas kluci odmakali naprosto v pořádku a dosáhli zasloužené remízy,“ zhodnotil duel svým pohledem bývalý hráč Slavie Praha.

Ústí nad Labem čeká až ve středu zápas na hřišti Táborska. Třinečtí v úterý od 17 hodin přivítají na stadionu Rudolfa Labaje Znojmo. Na toto utkání Vás srdečně zveme.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Sezóna v číslech: Útočníci

V poslední části ohlédnutí za sezónou se podíváme do útočných řad. Tam působila trojice Václav Juřena, René Dedič a Petr Hošek.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál