V Ústí jsem prožil povedený rok, zavzpomínal Jiří Kateřiňák

V Ústí jsem prožil povedený rok, zavzpomínal Jiří Kateřiňák

(11.09.2017) Do známého prostředí se v pátek večer vrátil záložník Jiří Kateřiňák, který v hlavním městě severočeského kraje strávil celou minulou sezónu. V pátek nastoupil proti místnímu klubu v roli soupeře a uvedl se gólem.

„Do Ústí jsem se moc těšil, protože jsem tady prožil povedený rok jak po sportovní, tak po životní stránce. Jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo, a vezeme tři body,“ pověděl po utkání přítomným novinářům.

Třinečtí rozhodli o svém vítězství už v úvodní čtvrthodině. „Zápas se mi hodnotí pozitivně. Dali jsme brzo gól, poté přidali z penalty druhý a rychle jsme soupeře dostali do oslabení. Pro ně už bylo těžké stahovat dvoubrankový náskok v deseti hráčích. Jsem rád, že se mi povedlo vstřelit třetí gól, který definitivně zápas rozhodl. Případný gól Ústí za stavu 2:0 pro nás mohl být trochu nebezpečný a mohl utkání zdramatizovat,“ řekl muž s jednadvacítkou na dresu.

Po dvou brankách z úvodu utkání se Třinec prosadil i v poslední minutě první půle. „Byl to brejk. Pavol Ilko dostal balón do strany, běželi jsme dva na jednoho, Palo mi to přihrál, já jsem si to připravil na levou nohu a střelou podél gólmana zakončil akci,“ okomentoval třetí zásah do sítě ústecké Army autor gólu.

Třinecký záložník přišel po utkání mezi novináře kulhavým pohybem. „Ve druhém poločase jsem trochu dostal do kolene od jednoho z nejlepších kamarádů Dana Procházky. Tímto bych mu chtěl poděkovat. Naštěstí to nebude nic vážného,“ prohlásil s úsměvem Kateřiňák.

Třinec nyní čeká anglický týden s velice těžkými soupeři. V sobotu přijede pod Javorový lídr Fortuna národní ligy z Opavy, ve středu pocestuje Třinec na Slavii a týden zakončí víkendovým utkáním v Ostravě proti Vítkovicím. „Doufám, že toto vítězství bylo kvalitní pozvánkou na nejbližší zápasy. Teď se připravíme na Opavu a doma ji porazíme,“ pousmál se Kateřiňák a poté nasadil vážnou tvář: „Musíme se na Opavu dobře přichystat. Čeká nás vážný kandidát na postup. Bude to šlágr kola, snad před plným stadionem. Pokusíme se divákům nabídnout kvalitní fotbal plný bojovnosti a nasazení,“ slíbil Jiří Kateřiňák.

Sobotní utkání odstartuje v tradiční dopolední čas, tedy v 10:15 na stadionu Rudolfa Labaje. Věříme, že si tento spektákl nenecháte ujít a pomůžete našim hráčům k pátému vítězství v sezóně.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál