V Luhačovicích polykali kondiční dávky

V Luhačovicích polykali kondiční dávky

(14.01.2018) Týdenní soustředění v Luhačovicích mají naši fotbalisté za sebou. Tým pod vedením trenéra Jiřího Nečka a jeho realizačního týmu dostal pořádně zabrat.

„Kluci měli dva až tři tréninky denně. Byla to dřina, ale poctivě to odmakali a odběhali. Nebyl tam velký problém a důležité je, že se nikdo nezranil. Velkým překvapením byli pro mě nováčci, kteří k nám přišli, a také Lukáš Paleček, který si dokonce přidával na kilometrech. Pro brankáře to byla neskutečná zátěž. Je třeba pochválit všechny hráče,“ zdůraznil trenér Jiří Neček.

Tým se téměř na týden zabydlel stejně jako v předchozích letech v hotelu Vega v Pozlovicích u Luhačovic, kde je vždy výborné prostředí. Oproti minulým létům se zkvalitnila regenerace. Tým využíval umělou trávu, posilovnu a také tréninkovou halu v Dolní Lhotě. „Potěšilo mě, že tady nikdo nebojoval s nadváhou a spíš naopak Jan Lasota shodil tři kila a udělal velký posun. Vliv na to mělo i počasí, protože vloni byla zima a sníh, hůř se běhalo. Kluci letos museli běhat po asfaltu, ale odběhali všechny dávky, které jsme po nich požadovali,“ řekl spokojeně lodivod třinecké družiny.

Tréninky byly zaměřené především na rozvoj kondice a síly. „Hráči byli denně v terénu, kde běhali kolem Luhačovické přehrady. Další fáze byly herní. Každý druhý den byla posilovna,“ představil program šestidenní akce třinecký kouč.

Na závěr soustředění dorazila do Luhačovic fitness trenérka Zuzana Kluzová. „Ta nám hodně pomohla. Hráči toho měli plné zuby a ona je ještě dorazila. Při jejích cvičeních hráči vidí, jak jsou zkrácení. Myslím, že v tomto směru ještě máme rezervu a pro hráče byla tato část tréninku velice přínosná,“ věří Neček.

Soustředění se zúčastnila i dvojice nováčků Tomáš Hykel a Lukáš Buchvaldek. „Oba hráči by měli předvést svou rychlost. Jsou to hráči do kombinace a dovedou rychle pracovat s míčem. Věřím, že se do týmu rychle zapracují a na hřišti budou vidět,“ pověděl na adresu obou zimních posil. Kromě nich strávili první týdny s A-mužstvem i mladíci Jan Lasota a Jiří Cieslar. „Kluci pracovali tvrdě, až nad očekávání. Svou šanci chytili za pačesy a statečně bojují. Takto bychom si představovali přístup mladých hráčů k tréninku,“ doplnil trenéra sportovní manažer Benjamin Vomáčka.

Náš celek už ve středu dopoledne čeká první přátelské utkání na hřišti Karviné. „Laťka je postavená vysoko. Uděláme maximum, abychom ten tým dali dohromady a šlapal jako na podzim. Doufám, že to dokážeme a tým bude mít pořád vítězného ducha,“ přeje si na závěr rozhovoru trenér Jiří Neček.

Video ze soustředění

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál