Trenér Jiří Neček: Potrestali jsme hrozné hrubky soupeře

Trenér Jiří Neček: Potrestali jsme hrozné hrubky soupeře

(09.09.2017) Fantastický úvod v podání třineckých fotbalistů rozhodl o tom, že už po první půli bylo rozhodnuto o vítězi utkání. Jak duel viděli oba trenéři?

„Utkání rozhodl první poločas, který byl pro domácí dost krutý. Ústí v podstatě udělalo hrozné hrubky vzadu v obraně a my je potrestali. Gól Kateřiňáka do šatny ještě více uzemnil domácí tým. Druhý poločas už jsme odehráli zkušeně. Kromě nějakých standardních situací jsme soupeře do ničeho nepustili,“ zhodnotil zápas trenér vítězů Jiří Neček.

Zdálo se, že klíčovým momentem bylo vyloučení Vaňka po faulu na Juřenu v 11. minutě, ale třinecký trenér to viděl jinak. „Zápas definitivně zlomil až třetí gól. Ústí bylo nebezpečné i v deseti, pořád mohlo s výsledkem něco udělat.“

Na poločasovou přestávku odcházeli Slezané s tříbrankovým náskokem a výhodou jednoho hráče v poli. Co se dělo v kabině? „Klukům jsem říkal, že do druhé půle musíme nastoupit tak, jako za stavu 0:0. Češi jsou takoví, že si někdy myslí, že už je hotovo, a pak to může dopadnout špatně,“ přiznal třinecký kouč.

Domácí trenér Jiří Skála žehral na výpadek defenzivních hráčů před utkáním. „Soupeř vyhrál zaslouženě. Před zápasem nám chyběli tři obránci, do toho nám vypadl další stoper. Někteří hráli na postech, které běžně nehrají, Martin Richter nastoupil ke svému prvnímu druholigovému utkání. V prvním poločase jsme se dopustili zbytečných chyb. Hráče jsem upozorňoval na to, že soupeř nastoupí s rychlými ofenzivními hráči a budou akce dotahovat do sprintu. My jsme na to bohužel nereagovali. Druhou půli už všichni ubránili tak, abychom neinkasovali další gól,“ představil pohled druhé strany ústecký kouč.

Třineckou družinu nyní čeká sobotní televizní utkání proti Opavě na stadionu Rudolfa Labaje, a poté zápas v pražské Eden Aréně, kde nastoupí v rámci 3. kola MOL Cupu proti favorizované Slavii, kam můžete vyrazit i Vy.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál