Takové zápasy potřebujeme, řekl o duelu na Slavii trenér Neček

Takové zápasy potřebujeme, řekl o duelu na Slavii trenér Neček

(21.09.2017) Zápas proti mistrovi republiky nedopadl pro Třinec dobře. Slezané podlehli Pražanům vysoko 1:5. Jak viděli utkání oba trenéři?

„Bylo to hodně těžké utkání. Slavia měla obrovskou kvalitu. I když jsme o poločase vedli 1:0, hráčům jsem zdůrazňoval, že to bude ještě hodně náročné. Mrzelo mě, že jsme to hodně naivně otevírali, ztráceli balóny a Slavia naše chyby potrestala góly. Byla to docela škoda,“ zhodnotil duel třinecký kouč Jiří Neček.

Paradoxně gól do šatny nakopl domácí mužstvo, které po změně stran přišlo s kanonádou. „Trenér Šilhavý mi říkal, že byl po první půli orosený, ale já si myslím, že kdybychom se na hřišti chovali jinak, tak to dopadne lépe. Připadalo mi, jako by se naši hráči zbláznili a chtěli za každou cenu vyhrát. Já jsem také chtěl utkání vyhrát, ale bylo třeba to sehrát více takticky. V tomto směru jsme pohořeli,“ pokračoval třinecký lodivod.

Vysoká porážka může třinecké hráče poučit do budoucna. „Je to velké poučení, ale to si nechám pro sebe. My takové zápasy potřebujeme. Tam se ukážou všechny chyby a naivní ztráty,“ věří trenér Slezanů.

Svůj první zápas v sezóně za A-mužstvo odehrál třinecký odchovanec Martin Samiec a hned naskočil od první minuty. „Samiec hrál výborně a svými velmi dobrými výkony v Juniorské lize si místo v základní sestavě zasloužil, proto odehrál celé utkání,“ ohodnotil kouč letošní premiéru v podání kluka ze Smilovic.

Zápas v Edenu je již minulostí. Už v sobotu čeká třinecký celek hutnické derby na vítkovickém stadionu. „Musíme se trochu přeorientovat. Bude to úplně něco jiného než na Slavii. Hrajeme venku a musíme hrát daleko zodpovědněji. S trenérem Lubošem Adlerem se známe, nemáme se čím překvapit, o to více bude záležet na tom, jak budou hráči na utkání připraveni,“ říká šestapadesátiletý trenér.

Výkop utkání je na ostravském stadionu naplánován na 18. hodinu. Na toto utkání Vás už nyní srdečně zveme. Věříme, že nás přijedete podpořit v hojném počtu.

Jaroslav Šilhavý (trenér Slavie)

„Jsme rádi, že jsme to zvládli, byť jsme první poločas prospali. Chyběl nám tam pohyb, větší invence, nasazení, za což jsme byli potrestáni a inkasovali gól do šatny. Ve druhém poločase jsme za to vzali a proměnili šance, které jsme si vytvořili. Hru hodně oživil příchod Stocha. Splnili jsme úkol a s druhým poločasem jsme spokojeni.“

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Tři body v úvodu sezóny

Po těžké první půli se domácí zmátořili a nepolevili. Do druhého poločasu vstoupili s odhodláním vyhrát. Velkou zásluhu na výhře Třince nese Jakub Lysek. Ten vstřelil obě branky a tím svému týmu zajistil výhru.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál