Stacionář Radost převzal výtěžek z prvomájové sbírky

Stacionář Radost převzal výtěžek z prvomájové sbírky

(09.05.2014) Fotbalové druholigové derby mezi týmy FK FOTBAL TŘINEC - MFK Karviná, které se uskutečnilo 1. května, pomohlo dobré věci. Zástupci třineckého fotbalu – generální manažer a trenér Karel Kula, sekretář klubu Jakub Kafka a kapitán A týmu Benjamin Vomáčka – dnes předali šek na 30 tisíc korun vedení denního stacionáře Radost. Částka je výtěžek ze vstupného z fotbalového derby a dobrovolných příspěvků vedení klubu, trenérů, hráčů „A“ mužstva a dalších příznivců třinecké kopané.

„Ve sféře sociálních služeb peněz není nazbyt a každé finanční pomoci si velmi vážíme. Vnímáme jí nejen jako materiální pomoc, ale i jako morální podporu. Vzhledem k tomu, že v současné době máme ve stacionářích několik imobilních, těžkých klientů. Jejich přemisťování z vozíků na postel, na WC, do vířivky a podobně, je problematické, namáhavé. Proto chceme zakoupit elektrický zvedák pro imobilní klienty a další peníze použít na provoz denního stacionáře,“ říká vedoucí stacionáře Radost Mgr. Kamil Raszka.

Vzájemná spolupráce třineckého fotbalového klubu a denního stacionáře Radost trvá již šestý rok, společnými akcemi byly například vaječina, Mikuláš, sportovní dopoledne v rámci Prázdnin v Třinci a jiné. „Jsme moc rádi, že můžeme pomoci těm, kteří to potřebují. Stacionář Radost plní v Třinci nezastupitelnou roli a pomáhá lidem s problémy žít téměř plnohodnotný život. Velké poděkování patří všem lidem, kteří na tuto dobrou věc finančně přispěli,“ uvedl Karel Kula.

Stacionář Radost funguje ve všedních dnech od 6 do 16 hodin. Klienty jsou lidé s mentálním a kombinovaným postižením ve věku od 10 do 50 let. „Našim klientům nabízíme aktivní způsob trávení dne v bezpečném a bezbariérovém prostředí. Klademe důraz na jejich individuální potřeby, podporu soběstačnosti, rozvoj jejich schopností a dovedností a sociální začlenění těchto osob," dodal vedoucí stacionáře Radost Mgr. Kamil Raszka.

Video z akce

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
Odehráno v 17:00
SK Jiskra Rýmařov
FK Fotbal Třinec