Šimon Šumbera: Opava potvrdila, že umí dávat góly na konci utkání

Šimon Šumbera: Opava potvrdila, že umí dávat góly na konci utkání

(17.09.2017) Když Šimon Šumbera na začátku třetí půlhodiny proměnil svou šanci ve vedení 3:1, zdálo se, že Třinec v derby proti Opavě získá všechny tři body. Bohužel po závěrečném hvizdu se domácí fotbalisté museli spokojit pouze s dělbou bodů.

Střelec ze 63. minuty těžce hledal slova při rozhovoru s novináři. „Je těžké to zhodnotit brzo po zápase. Před zápasem bychom remízu proti silné Opavě asi kousli. I po prvním gólu bychom ji brali, ale po tom průběhu, kdy jsme zápas otočili na 3:1, je to pro nás ztráta. Musíme uznat kvalitu Opavy, která posledních dvacet minut zabrala a potvrdila to, že umí dávat góly ke konci utkání,“ řekl Šimon Šumbera.

Třinečtí brzy prohrávali, ale v průběhu utkání dokázali z jednogólové ztráty získat dvoubrankový náskok. Jak se to povedlo? „Důležité bylo srovnání do poločasu. První půle byla taková remízová, nikdo se do ničeho moc nepouštěl. Byla to spíš taktická bitva a hledání okýnek. Ve druhém poločase jsme využili dvě šance a vedli 3:1,“ prozradil hráč se sedmičkou na zádech.

Útočník Václav Juřena byl v posledních dvou zápasech u pěti ze šesti gólů. Nejinak tomu bylo i v případě Šumberovy trefy. „Viděl jsem centr, věděl jsem, že do toho nemůžu jít hlavou, proto jsem doufal, že mi to Venca Juřena hlavou přiklepne a pak už to bylo jen na mně, abych to správně zakončil,“ popsal svou trefu.

Ofenzivní záložník v třineckých službách se i přes velké množství zahozených šancí situace nelekl a připsal si druhý zásah v sezóně. „Gól je pro mě úleva. Vím, že dost pálím, ale je dobré, když se do šancí dostávám. Na podzim je to můj druhý gól,“ pochlubil se. Jeho první trefa z Varnsdorfu nyní soutěží v anketě Fortuna národní ligy o Gól měsíce sprna. Hlasovat můžete na facebookovém profilu soutěže.

Na rozdíl od jiných týmů si Opava v Třinci vypracovala řadu šancí, mezi tyče zamířila celkem desetkrát, bohužel tři střely skončily v bráně. „Opava nás přečetla a zareagovala změnou systému. My jsme na to nedokázali reagovat. Být to jiný tým, možná by tolik šancí neměl, ale Opava dokázala akce dotáhnout až do finální fáze,“ popsal jednu z příčin srovnání dvoubrankového náskoku.

Nyní je zápas s Opavou minulostí. Hutníky už ve středu čeká duel v Eden Aréně proti Slavii. „Víme, jakou sílu má Slavia. Jedeme se tam ukázat a zahrát, jak nejlépe to půjde. Musíme pořádně zamakat a pokusit se uhrát co nejlepší výsledek. Svou kůži nedáme lacino,“ slibuje Šimon Šumbera.

Pokud máte zájem shlédnout na vlastní oči utkání Třince proti Slavii, můžete využít možnost zájezdu. Cena je 300 Kč. Více informací naleznete v tomto článku. Počet míst je omezen kapacitou velkého autobusu.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál