O přestávce byla velká bouřka, přiznal třinecký trenér

O přestávce byla velká bouřka, přiznal třinecký trenér

(03.10.2017) Dva rozdílné poločasy mohli vidět diváci v sobotním utkání na stadionu Rudolfa Labaje. V prvním bylo lepší Znojmo, ve druhém Třinec. Jak viděli utkání oba trenéři?

„V prvním poločase jsme hráli to, co jsme si řekli v kabině. Domácí jsme přehrávali, měli jsme tam několik šancí a pak jsme dali gól, který vyplynul z naší aktivity v prvním poločase,“ poohlédl se po úvodní pětačtyřicetiminutovce trenér Znojma Jiří Balcárek.

Tým, který měl v zádech sérii čtyř vítězství, vedení neudržel. „O přestávce jsem hráče vybízel k tomu, že ještě není konec utkání. Pořád jsme chtěli být aktivní, ale ve druhém poločase už to nebylo ono. Utlumili jsme aktivitu směrem dopředu. Domácí nás zatlačili silou, první gól dali ze standardní situace, poté hráli jednoduchý fotbal, kdy to nakopávali dopředu, a Juřena vyhrával osobní souboje. Z nákopu do pokutového území vyústil gól na 2:1, který byl po krásné akci. Měli jsme snahu ještě něco s utkáním udělat, ale to už se nám nepovedlo,“ zhodnotil druhou část kouč Znojma.

Podobně viděl zápas i třinecký trenér Jiří Neček. „První poločas jsme byli hrozně špatní a Znojmo nás přehrávalo ve všech směrech. Za první poločas si Znojmo zasloužilo vést 2:0. Stav 1:0 byl pro nás milostivý,“ řekl o první půli. Pak přišlo to, co přijít muselo: „O přestávce jsem udělal v kabině velkou bouřku. Museli jsme si hodně věcí vyříkat. Nebyl to náš výkon, nebyli jsme to my. Jiří nás výborně přečetl. Pak jsme ze standardní situace dali gól, celé jsme to posunuli a začali jsme hrozit. Nakonec jsme dali gól na 2:1. Druhý gól jsme mohli dát, už když jsme šli sami na bránu. V závěru mohl hostům zachránit remízu Njire,“ přiznal Neček. Nestalo se a Třinec slavil zisk třech bodů.

Souboj třetího a čtvrtého celku v 10. kole ukázal kvalitu obou celků. „Znojmo je dobře poskládané mužstvo, má sílu ve středu a rychlé kraje. Jestli takto bude pokračovat, má na víc. Je to jeden z týmů, který bude bojovat o postup,“ uznal kvalitu soupeře třinecký trenér.

Jeho celek před nedělními zápasy zaujímal postupové pozice. Trenér Neček ale zůstává nohama na zemi. „Jdeme zápas od zápasu. Opava si mohla vyhlásit, že jedou na postup, protože na to mají kvalitu a druhé lize zaslouženě vládnou. My jsme rádi za každé vítězství a budeme i nadále poctivě pracovat,“ pověděl moudře lodivod Slezanů.

Třinecké fotbalisty nyní čeká reprezentační přestávka. Další utkání sehrají až 14. října na novém stadionu v Táboře, kam se přestěhoval tým Táborska.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Tři body v úvodu sezóny

Po těžké první půli se domácí zmátořili a nepolevili. Do druhého poločasu vstoupili s odhodláním vyhrát. Velkou zásluhu na výhře Třince nese Jakub Lysek. Ten vstřelil obě branky a tím svému týmu zajistil výhru.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál