Jiří Kateřiňák: Na čele jsme oprávněně

Jiří Kateřiňák: Na čele jsme oprávněně

(22.11.2017) O osudu půlmistra rozhodl ve druhé polovině zápasu proti Českým Budějovicím záložník Jiří Kateřiňák. Jeho parádní střela znamenala vyrovnání na konečných 1:1, což Třinci k zisku tohoto ocenění stačilo.

„Je to moc příjemné být po půlce sezóny na první příčce. Jsme si vědomi, že druhá půlka bude náročnější. Bude trochu jiná, protože nás soupeři nebudou brát jako tým hrající o záchranu. Myslím si, že jsme na čele oprávněně, což potvrzujeme na hřišti,“ říká pyšný Kateřiňák.

O titul půlmistra si to v přímém souboji rozdali naši hráči s Českými Budějovicemi. „Zápas měl svá specifika, ale nejtěžší zápas to asi nebyl. Bylo to hodně důrazné utkání, ale takové druholigové zápasy bývají,“ popsal uplynulé utkání.

Třinečtí vstoupili do zápasu ve velké psychické pohodě. Nezlomil je ani úvodní gól Mashikeho. „Ten gól nás neovlivnil. Nepřestali jsme hrát, hráli jsme i po něm, což se ukázalo o tři minuty později. Možná nás to i trochu nakoplo a šli jsme více za vítězstvím,“ myslí si letní posila.

Chvíle Kateřiňáka přišla v 66. minutě. „Mikk Reintam mi přihrál před vápno, byli tam ještě dva budějovičtí hráči a Venca Juřena, na toho jsem zakřičel, ať mi to pustí. Poté jsem vystřelil k zadní tyči a padlo to tam. Jsem za to rád,“ těšilo střelce vyrovnávací branky. Gól Kateřiňáka nabudil a pár okamžiků na to se odhodlal k další střele zpoza šestnáctky, jenže ta skončila na střeše budovy. „To jsem střílel svou silnější pravou nohou. Asi budu častěji střílet levou,“ dodal s úsměvem.

I na těžkém terénu „Katy“ bavil diváky na stadionu. Svými průniky středem hřiště dráždil mysl budějovických obránců, kteří ho mnohdy zastavovali nedovoleným způsobem. „Takový terén mi nevadí. Jsem trochu menší, takže mám větší stabilitu než ostatní,“ ukázal na svou přednost.

Jeho týmu hodně pomohla podpora diváků. Těch se sešlo na stadionu Rudolfa Labaje téměř šestnáct stovek. „Chtěl bych jim poděkovat, že se dostavili v tak hojném počtu na stadion. Bylo to zpestření oproti předchozím zápasům. Myslím si, že jsme jim udělali dobrou pozvánku na druhou polovinu sezóny. Nám se hraje úplně jinak, když je tady více lidí. Diváci nám dodávají další energii, člověk méně pociťuje únavu,“ chválí účastníky na tribunách.

Podzimní část uzavřou Slezané zápasem v Příbrami. První vzájemný souboj dopadl na stadionu Rudolfa Labaje vítězstvím našich fotbalistů 2:1. „Bude to hodně náročné utkání. Příbrami se v poslední době daří. Já doufám, že odevzdáme nejlepší možný výkon a přinese nám to nějaké body,“ věří muž s jednadvacítkou na dresu.

Utkání na stadionu U Litavky odstartuje v sobotu 25. listopadu od 13:30. Zápasu se můžete zúčastnit prostřednictvím zájezdu s Fanclubem. Sraz je ve 2 hodiny ráno na vlakovém nádraží v Třinci. Více informací se dozvíte na facebookové stránce Fans Fotbal Třinec

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Tři body v úvodu sezóny

Po těžké první půli se domácí zmátořili a nepolevili. Do druhého poločasu vstoupili s odhodláním vyhrát. Velkou zásluhu na výhře Třince nese Jakub Lysek. Ten vstřelil obě branky a tím svému týmu zajistil výhru.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál