Dvanáctka na podzim nezaváhala

Dvanáctka na podzim nezaváhala

(07.11.2017) Krásného úspěchu dosáhlo mužstvo mladších žáků pod vedením Petra Hrazdílka a Miroslava Macury. Nejenže třinecká dvanáctka za celý podzim neztratila ani jeden bod, dokonce se jí podařilo zvítězit ve všech čtrnácti utkáních podzimní části soutěže SpSM – U12 SEVER a stala se tak králem podzimní části.

Na tomto úspěchu má velký podíl všech 21 hráčů a samozřejmě oba trenéři, kteří dokázali navázat na práci, již odvedli hráči a jejich trenéři v přípravkových kategoriích. Adaptace v kategorii mladších žáků proběhla jednoznačně na výbornou. To potvrdil ve svém hodnocení i trenér Petr Hrazdílek: „Chlapci si zaslouží obrovskou gratulaci za velmi vzornou reprezentaci našeho klubu a zvláštní poděkování patří trenérské dvojici Zdeněk Cieslar a Miroslav Macura za to, jak kvalitně a poctivě bylo tohle mužstvo připraveno při svém přechodu z přípravkové kategorie. Tenhle úspěch je z velké části právě jejich zásluha!“

V tabulce soutěže SpSM - U12 SEVER přezimují třinečtí mladší žáci na prvním místě se čtrnácti vyhranými zápasy (skóre 122:28) a 42 získanými body.

Sestava Fotbal Třinec U12: Marián Ballon, Vojtěch Bizoň, Vojtěch Broda, Ondřej Brzezina, Filip Čmiel, Petr Čmiel, Jan Folvarčný, Martin Gaszek, David Gerinec, Damián Jopek, Robin Krzyžanek, Lukáš Lipowski, Miroslav Murin, Jakub Jan Nalewajka, Trong Tuan Ngoc Nguyen, Filip Noga, Ondřej Schovanec, Vojtěch Slušný, Václav Staszko, Lukáš Trombik, Matěj Tumlíř. Trenéři: Petr Hrazdílek, Miroslav Macura.

Opava – TŘINEC 2:3

12. kolo, neděle 5. 11. 2017

Branky: 2. Filip Čmiel (0:1), 7. Kryštof Hendrych (1:1), 45. Jakub Galík (2:1), 61. Trong Tuan Ngoc Nguyen (2:2), 65. Jan Folvarčný (2:3). Rozhodčí: David Janáč.

Slezský FC Opava: Matyáš Kadlec - Jakub Galík, Patrik Jaroš, Jakub Pecník, Filip Endrych, Michal Vladař, Vojtěch Hranoš, Vít Hendrych, Tomáš Hejhal, Kryštof Hendrych, Daniel Kubát, Tobias Breksa, Tobiáš Winkler, Šimon Tomíček, Alex Zacpal, Eliáš Míška, Tobiáš Souček. Trenér: Radim Maloch.

FK Fotbal Třinec: Ondřej Schovanec - Ondřej Brzezina, Lukáš Trombik, Damian Jopek, Robin Krzyžanek, Marián Ballon, Martin Gaszek, Filip Čmiel, Petr Čmiel, Václav Staszko, Jan Folvarčný, Jakub Jan Nalewajka, Miroslav Murin, Trong Tuan Ngoc Nguyen, Filip Noga, Lukáš Lipowski. Trenér: Petr Hrazdílek.

Počet diváků: 27.

Hodnocení utkání

Petr Hrazdílek, trenér Třince

„K poslednímu mistrovskému zápasu jsme odjížděli k favoritovi soutěže z Opavy, jejíž hráči taktéž v průběhu celého podzimu ještě výsledkově nezaváhali. Hrálo se o první místo a o titul půlmistra. Utkání jsme začali velmi dobře a hned v páté minutě jsme se ujali vedení. Poté se hrálo zcela vyrovnané utkání, ve kterém si domácí vytvořili více šancí a jednu z nich využili k vyrovnání. Ve druhém poločase se po rychlém brejku a naší individuální chybě dostali do vedení. Naštěstí naši hráči nedali hlavy dolů, ale zvýšili důraz a pohyb a zaslouženě vyrovnali. Ve chvíli, kdy už vše směřovalo k remíze, která by byla spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti, se domácí tým dopustil chyby, kterou potrestal Jan Folvarčný a mezi kluky mohla vypuknout obrovská dětská nefalšovaná radost. Porazili jsme velice kvalitní mužstvo s celou řadou individualit, čehož si se vší pokorou velice vážíme. Možná až později nám dojde, co tohle mužstvo dokázalo. Neboť vyhrát všech 14 podzimních mistrovských utkání žákovské ligy bez ztráty jediného bodu se nestává zrovna často.“

TŘINEC – Baník Ostrava 2:1

13. kolo, středa 1. 11. 2017

Branky: 3. David Tomeček (0:1), 50. Jakub Jan Nalewajka (1:1), 65. Filip Čmiel (2:1). Rozhodčí: Petr Machala.

FK Fotbal Třinec: Ondřej Schovanec - Ondřej Brzezina, Lukáš Trombik, Damian Jopek, Robin Krzyžanek, Marián Ballon, Martin Gaszek, Filip Čmiel, Petr Čmiel, Václav Staszko, Jan Folvarčný, Jakub Jan Nalewajka, Vojtěch Slušný, Trong Tuan Ngoc Nguyen, Filip Noga, Vojtěch Broda. Trenér: Petr Hrazdílek.

FC Baník Ostrava: Adam Vodička - Lukáš Coufal, Matěj Ďurina, Lukáš Tomeček, David Tomeček, Daniel Byrtus, Tadeáš Frýdl, Jan Tamajka, Filip Švrček, František Végh, David Řeháček, Matěj Jílek, Carlos Lores, Přemek Widura, Lukáš Matušinský. Trenér: Jaroslav Harušťák.

Počet diváků: 60.

Hodnocení utkání

Petr Hrazdílek, trenér Třince

„S velice kvalitním soupeřem jsme odehráli těžké utkání, které jsme si sami zkomplikovali hned na začátku, kdy jsme po obrovské individuální chybě inkasovali hned v páté minutě. Poté jsme již pomalu začali mírně svého soupeře přehrávat, ale díky fantasticky chytajícímu brankáři hostí či díky vlastní střelecké nemohoucnosti se nám do poločasu nepodařilo skórovat, včetně penalty. Ve druhé části utkání se nám již z výraznějšího tlaku podařilo vyrovnat a patnáct minut před koncem vstřelit zaslouženě i vítěznou branku. Vítězství s tímto soupeřem je velmi cenné, nicméně měli jsme utkání rozhodnout dříve a ne se strachovat o výsledek do poslední minuty. Tímto vítězstvím jsme po třináctém kole v žákovské lize poskočili na první místo v tabulce bez ztráty jediného bodu, což je výjimečné a zároveň velmi povzbuzující motivace pro toto družstvo do dalších tréninků.“

Výsledky Třince - podzim 2017

Přerov – Třinec 5:21
Branky: Folvarčný (7), Brzezina (6), Slušný (3), Trombik, Jopek, Nalewajka, Murin.

Třinec – Olomouc 13:2
Branky: Nalewajka (3), Brzezina (2), F. Čmiel (2), Nguyen, P. Čmiel, Staszko, Lipowski.

Šumperk – Třinec 3:4
Branky: Folvarčný (2), Brzezina, Nalewajka.

Karviná – Třinec 2:7
Branky: Brzezina (2), Folvarčný (2), P. Čmiel, Staszko, Nguyen.

Třinec – Uničov 10:0
Branky: Staszko (3), Brzezina (2), P. Čmiel (2), Folvarčný (2), Murin.

Hranice – Třinec 1:4
Branky: Staszko (2), F. Čmiel, Nalewajka.

Třinec – Bílovec 10:4
Branky: Nalewajka (4), F. Čmiel (2), Ballon, Staszko, Nguyen.

Třinec – Vítkovice 5:3
Branky: Nalewajka (2), Brzezina, F. Čmiel, Staszko.

Vsetín – Třinec 2:17
Branky: Trombik (5), Murin (4), Staszko (2), Nguyen (2), Brzezina, Ballon, F. Čmiel, Nalewajka.

Třinec – Frýdek-Místek 6:2
Branky: Staszko (2), Folvarčný (2), F. Čmiel, Murin.

Třinec – Hlučín 6:1
Branky: Brzezina (3), Staszko, Nguyen, Slušný.

Valašské Meziříčí – Třinec 0:14
Branky: Brzezina (4), F. Čmiel (3), P. Čmiel (3), Staszko, Folvarčný, Nalewajka, Nguyen.

Třinec – Baník Ostrava 2:1
Branky: Nalewajka, F. Čmiel.

Opava – Třinec 2:3
Branky: F. Čmiel, Nguyen, Folvarčný.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál