Chorvatský výlet s trofejemi

(23.05.2018) Hrát v Třinci? To není jen o fotbale na českém území. Minulý týden se o tom přesvědčily kategorie mladších žáků, které vycestovaly na mezinárodní turnaj do chorvatského Umagu.

Celý výlet zahájily týmy do 12 a 13 let odjezdem už ve středu večer. Po jedenáctihodinové cestě českými, rakouskými, slovinskými a chorvatskými silnicemi dorazili do severozápadního pobřežního města Umag.

Pro některé to byla první delší zahraniční cesta. Za čtyři dny stihli svěřenci poznat kousek Chorvatska, užít si moře a to nejdůležitější, vybojovat dvě finálové účasti s polovičním úspěchem.

Lépe si vedla Hrazdílkova družina. Dvanáctka na své cestě turnajem v základní skupině neprohrála a z prvního místa zamířila do vyřazovacích bojů. V semifinále narazili na rakouský FC Purkersdorf, který zdolali 2:0. Ve finále se střetli s polskou Debicou, se kterou sehráli první zápas ve skupině. Duel skončil 0:0. Ve finále už vládl Třinec a po výsledku 4:0 jeho hráči zvedli pohár pro vítěze nad hlavu.

„Stejně tak, jak se postupně ve skupině zvyšovala kvalita soupeřů, rostl i náš výkon v celém turnaji. Vše gradovalo ve finálových bojích, kde jsme jak v semifinále, tak ve finále předvedli výborné výkony a zaslouženě jsme na tomto turnaji zvítězili. Chtěl bych poděkovat rodičům, kteří s námi na turnaji byli a své děti hlasitě povzbuzovali. Celý pobyt proběhl naprosto bez problémů a všichni jsme si to nejen sportovně užili,“ řekl trenér Petr Hrazdílek.

Sestava U12: Lukáš Lipowski, Vojtěch Broda, Ondřej Schovanec - Damian Jopek, Lukáš Trombik, Trong Nguyen, Robin Krzyžanek, Marián Ballon, Martin Gaszek, Filip Čmiel, Petr Čmiel, Václav Staszko, Jan Folvarčný, Jakub Nalewajka, Filip Noga, Ondřej Brzezina. Trenéři: Petr Hrazdílek, Miroslav Macura.

Výsledky Třince

Základní skupina

FK FOTBAL TŘINEC - SK Tulbing (Rakousko) 7:0
Branky Třince:
Folvarčný 2, Nalewajka 2, Nguyen, Noga, Staszko.

FK FOTBAL TŘINEC - Dziecięca Akademia Piłkarska Dębica (Polsko) 4:0
Folvarčný, P. Čmiel, Nalewajka, Staszko.

Dobře si vedli i hráči do 13 let pod vedením trenéra Syrového. Základní skupinu ovládli nejen bez ztráty bodu, ale i gólů a se skóre 9:0 se mohli radovat z postupu do semifinále, kde na ně čekal rakouský Klagenfurt. Vyrovnaný duel rozhodl jediný gól, o který se postaral Filip Kisza a poslal Třinec do finále.

V boji o trofej pro nejlepší celek se třináctka střetla se stejným soupeřem jako mladší kolegové. Bohužel v tomto duelu byli lepší polští hráči, zvítězili 2:0 a na Třinecké zbyly jen stříbrné medaile.

„Kluci si mohli vyzkoušet, jakou kvalitou disponují zahraniční týmy. Finálová účast je odměnou za naší každodenní práci na tréninku. Za předvedený výkon musím kluky pochválit,“ pověděl trenér kategorie U13 Jan Syrový.

Sestava U12: Filip Mareček, Ondřej Schovanec - Martin Klocek, Matěj Klocek, Gabriel Kluz, Patrik Liberda, Šimon Jalovičor, Filip Kisza, Patrik Pieter, Šimon Roček, Ondřej Proboszcz, Šimon Galia, Tobiáš Nieslanik, Tomáš Starzyk. Trenéři: Jan Syrový, Jiří Roček.

FK FOTBAL TŘINEC - Union JSV Reis-Kainbach (Rakousko) 4:0