Bod je pro obě strany dobrý, shodli se trenéři

Bod je pro obě strany dobrý, shodli se trenéři

(29.08.2017) Nedělní duel mezi Třincem a Hradcem Králové gól nenabídl, přesto hráči bavili diváky svým výkonem na hřišti a trenéři novináře na tiskové konferenci. Do hodnocení zápasu se pustila dvojice Karel Havlíček - Jiří Neček.

„Pro nás to dnes nejsou ztracené dva body, ale jeden vydolovaný. Lépe by se mi hodnotilo utkání s obrácenými poločasy, protože si myslím, že to bylo velice podobné pro obě strany. Na tom jsme se s Jirkou shodli už při cestě ze hřiště. Jeden samostatný nájezd a jedno břevno na každé straně. O trošičku víc si myslím, že v druhém poločase byl silnější domácí celek než my v prvním. Pro nás je to cenný bod na hřišti velice kvalitního týmu,“ okomentoval duel ze svého pohledu trenér Hradce Králové Karel Havlíček.

„Zápas byl pro diváky výborný. Z obou stran bylo patrné nasazení. Byl to jeden z těch lepších zápasů, kdy se oba dva týmy snažily dát gól a nebyly zalezlé. Obě mužstva se snažila hrát útočně. Zápasu by pomohl gól, ale ten bohužel nepadl. Dnešní zápas měl důraz i šťávu, výborně do utkání zapadli rozhodčí. Bod z takového zápasu bereme a věřím, že takovéto lepší zápasy budou následovat,“ podělil se o svůj pohled na utkání lodivod domácích Jiří Neček.

V dramatickém utkání byli blízko gólu v prvním poločase hradecký Martin Nosek, po změně stran René Dedič, ale obě střely pouze orazítkovaly břevno brány u lesa. „Třinecký hráč to měl o něco lehčí. Našemu Noskovi to lehce skočilo před nohou, ale také to trefil téměř perfektně,“ poohlédl se za rušivými momenty kouč Hradce. „U obou břeven vždycky vyskočily obě lavičky a jásali jsme, ale pomezní rozhodčí měl asi nějaké čidlo a gól nezaznamenal. Byla to trochu předčasná radost. Renda to měl možná lehčí, ale měl to na dlouhou nohu,“ řekl k břevnům Neček.

Trenér Hradce Králové na Třinec nemůže zapomenout. V letech 1995-1996 působil pod Javorovým v roli obránce a celkem třikrát se zapsal do střeleckých statistik. „Na Třinec vzpomínám dobře, protože nám tady vyrůstala naše starší dcera a podle ní vím, kdy jsem tady hrál. Teď je jí dvaadvacet. Před zápasem jsem si to tady obcházel. Za těch dvaadvacet let jsem tady pouze jednou projížděl. Třinec byl pro mě velice pozitivní štací, akorát se nám nepodařilo postoupit, ačkoliv jsme měli velice silný tým - Škarabela, Chýlek, Dohnal a Karel Kula. Mužstvo bylo velice silné, ale my jsme si to prohospodařili tím, že jsme v hodně zápasech remizovali. Měli jsme trenéra, který nás hodně honil, pana Barčáka,“ zavzpomínal na své působení Karel Havlíček.

Oba týmy nyní čeká volný víkend od soutěžních utkání, ale hráče nečeká žádné delší volno. „Hráči se mohou těšit, že dostanou zabrat. Nebude to žádná dovolená. Jsou to profesionálové. Čekají nás dvoufázové tréninky. Tím, že hrajeme v Ústí nad Labem už v pátek, máme tréninkový cyklus trochu posunutý. Hráči si odpočinou o víkendu, maminky jim pofoukají bolístky a další týden budeme znovu makat,“ závěrem představil plán nejbližších týdnů třinecký kouč.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Tři body v úvodu sezóny

Po těžké první půli se domácí zmátořili a nepolevili. Do druhého poločasu vstoupili s odhodláním vyhrát. Velkou zásluhu na výhře Třince nese Jakub Lysek. Ten vstřelil obě branky a tím svému týmu zajistil výhru.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál