Junioři v zimní přípravě

Junioři v zimní přípravě

(11.01.2018) Stejně jako A-mužstvo i junioři zahájili minulý čtvrtek přípravu na jarní část sezóny. Trenérské duo Svatopluk Schäfer - Tomáš Jakus už má za sebou první přátelské utkání.

„Kluci přišli do přípravy dobře připravení, protože si odběhali své individuální plány. Na prvních trénincích jsme se rozběhali, vložili do toho míčové hry, aby kluci dostali do nohou kontakt s míčem a šli jsme do zápasu,“ okomentoval první týden přípravy trenér Tomáš Jakus.

Týden vyvrcholil sobotním přátelským zápasem proti Opavě. Třinečtí po poločase prohrávali 1:3, ale po změně stran dokázali vyrovnat. „V zápase proti opavské devatenáctce se projevila kondiční připravenost našeho týmu. Opava vytěžila z minima maximum, naopak my jsme dobývali obranu Opavy, vytvářeli si šance, bohužel více než tři góly jsme nedali. Dali jsme v zápase příležitost dvanácti klukům, aby měli v nohách celozápasové herní zatížení,“ přiznal Jakus.

Jaké je aktuální složení juniorského týmu? „V kádru máme třináct lidí, je tam Pavel Tobiáš, několik hráčů juniorského věku a další hráči z dorostu. Mezi novými jsou Petr Novotný a Filip Tatar, jinak tam jsou všichni kluci, co už s námi trénovali v létě.“

Trenéři nejvýchodnějšího celku Juniorské ligy moc času na přípravu nemají. „Jarní část začínáme za měsíc. Nějaké dva týdny věnujeme kondiční stránce a pak už se budeme zaměřovat na herní část, i když se na to zaměřujeme i v té kondiční,“ popsal následující týdny bývalý útočník třineckého celku.

Juniorský tým ještě sehraje několik přátelských zápasů. „Po Opavě nás čeká ještě sedm utkání. To první už o víkendu proti Frýdku-Místku. Bude se hrát na tři poločasy v kombinované sestavě s devatenáctkou. Jsou tam zápasy s Rýmařovem, Krásnem nebo reprezentací vězeňské služby. Generálku sehrajeme 11. února proti Staškovu,“ představil Jakus zápasový plán přípravy. Ostrý start čeká juniory 18. února na hřišti Slovácka.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Představení druholigového týmu

Třinecký kádr se pomalu uzavírá. V závěru minulého týdne proběhlo focení před startem nového ročníku druhé nejvyšší soutěže. V tomto složení vyběhne náš tým v neděli do duelu v Českých Budějovicích.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál