Blahopřání

Blahopřání

(24.10.2017) Dnes je den, kdy krásné 80. narozeniny slaví další legenda třineckého fotbalu. Jozef Jankech v Třinci uzavřel hráčskou kariéru a zároveň odstartoval tu trenérskou, která ho dovedla až do slovenské reprezentace.

Bývalý útočník přišel do Třince v roce 1965 z Trenčína. Po ročním působení se dal na trenérskou dráhu. Během jeho působení na lavičce Třinec zaznamenal historický úspěch. V sezóně 1970/71 třinecký celek skončil v nejvyšší soutěži na 10. místě a zúčastnil se Interpoháru, ve kterém vyhrál skupinu před dánskou Kodaní, německým Kaiserslauternem či Austrií Vídeň.

V roce 1973 opustil Třinec a zamířil do Košic. Kromě východoslovenského klubu trénoval také přední slovenské družstva – Slovan, Inter, Žilinu, Trenčín. Mimo to působil na reprezentačních lavičkách Slovenska a Malediv. Trenérskou kariéru zakončil v roce 2010 ve Slovanu Bratislava.

Za třinecký klub přejeme panu Jankechovi pevné zdraví, štěstí a spoustu radostí ze života.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Na úvod přípravy remíza

Fotbal na oslavách zakončení školního roku v polském Puńcowie zhruba tisícovce diváků gól nenabídl. Třinecký tým bojoval a s účastníkem kvalifikace Evropské ligy remizoval.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál