Jiří Neček: Měli jsme větší kvalitu v útoku

Jiří Neček: Měli jsme větší kvalitu v útoku

(24.09.2017) Sobotní moravskoslezské derby v Ostravě ovládl Třinec. Náš celek už od 9. minuty prohrával, ale nevzdal se, otočil skóre a po závěrečném hvizdu se radoval ze zaslouženého vítězství.

„Do zápasu jsme nastoupili hodně špatně. Luboš nás dobře zná, zvolil výbornou taktiku. My jsme tu svou po patnácti minutách museli změnit. V prvním poločase se nám podařilo srovnat na 1:1. Ve druhé půli se to trochu začalo obracet, měli jsme větší kvalitu v útočné činnosti, a to se ukázalo jako rozhodující. Závěr jsme si zbytečně zkomplikovali druhým inkasovaným gólem, přesto diváky mohl fotbal bavit,“ zhodnotil utkání třinecký trenér Jiří Neček.

Třinci pomohlo středeční utkání v pražské Eden Areně. „Slavia nám ukázala, kde děláme chyby. Výsledek nám otevřel oči. Dnes se nám začátek nepovedl, přehodili jsme systém hry a musím mužstvo pochválit, že se rychle přizpůsobilo a dotáhlo výsledek do vítězného konce,“ usmíval se lodivod vítězů.

Hodně dlouho vydýchával porážku svého celku ostravský trenér Lubomír Adler. „Jsem naštvaný. Sami si dáváme góly, pořád děláme ty stejné chyby. Hrajeme hodně naivně. Že hrajeme dobrý fotbal, to nám nestačí, na profesionální fotbal je to málo,“ zlobil se ještě na jaře asistent trenéra Nečka.

Jeho tým znovu ztratil vedení, které získal na začátku zápasu. Proti Táborsku dokázal uhrát bod, z utkání s Třincem odešel s prázdnou. „Začátek nebyl špatný, byly tam dobré věci, kluci si více dovolili. Byli jsme odhodlaní zvládnout zápas, bohužel po vstřeleném gólu jsme přestali hrát. Soupeř změnil rozestavení a než jsme na to zareagovali, bylo zle. Z toho také pramenila branka na 1:1. Bohužel nám chybí invence a švih, abychom se zase nakopli a vrátili do zápasu. Do druhé půle jsme udělali jednu změnu, protože Dramé nehrál tak, jak jsme si představovali. Herně to nevypadalo špatně, bohužel dostáváme hodně zbytečné góly. Jsem z toho smutný,“ sdělil přítomným zástupcům médií Lubomír Adler, který v průběhu sezóny nahradil na trenérské lavičce Romana Westa.

Duel v Ostravě Třinec zvládl za tři body. Další tři si budou chtít Slezané zapsat v utkání „severu proti jihu,“ kdy na stadion Rudolfa Labaje přijede Znojmo. Utkání začíná v 10:15.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Informace o prodeji permanentek

V úterý 24. července odstartuje prodej permanentek na domácí zápasy FK FOTBAL TŘINEC ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Ceny zůstávají stejné jako v minulých letech.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál