Hlas trenéra: Naše vítězství je ubojované a zasloužené

Hlas trenéra: Naše vítězství je ubojované a zasloužené

(06.08.2017) Nervy až do závěrečného hvizdu. Takové bylo sobotní utkání mezi Třincem a Příbrami. Třinečtí ve druhé půli ubránili jednobrankový náskok a zaslouženě zvítězili 2:1. Jak duel viděli oba trenéři?

„Jsem zklamaný, že jsme prohráli a inkasovali laciné góly. Měli jsme nějaké možnosti, ale své šance jsme neproměnili. Zklamaný jsem z našeho výkonu především v prvním poločase. Hráli jsme fotbal, který jsem po hráčích chtěl, pouze chvíli za stavu 0:1. Potom chvílemi i ve druhém poločase. Z mé strany tam bylo málo fotbalu. Hráčům můžu poděkovat za to, že hráli a bojovali. Nikdo se tam vyloženě neflákal, ale řekl jsem jim, že jsou hloupí. My něco trénujeme, ale na hřišti to neukážeme.“ prohlásil trenér Příbrami Josef Csaplár.

Na slova trenéra Příbrami navázal hodnocením Jiří Neček: „Nechci Příbram omlouvat, protože znám Grajciara z polské ligy a myslím, že je to kvalitní hráč. Jsou tam i další kvalitní hráči a to, že nehrají to, co po nich trenér chce, to je ta nadstavba, která rozhoduje zápasy.“

Třinečtí uspěli díky známé fotbalové pravdě. „Fotbal se hraje na góly. My jsme dali dva, mohli přidat i další, ale také jsme je mohli dostat. Ve druhém poločase už jsme výsledek bránili. Jakmile nás roztáhli a dali to do kraje, tak už to nešlo uběhat. V tom vedru to bylo hodně náročné. Naše vítězství je silou vůle ubojované a zasloužené,“ řekl Jiří Neček.

Třinec po osmi letech vyhrál úvodní dva zápasy, přitom za soupeře měli Varnsdorf a Příbram. „Los není pro nikoho lehký. To může potvrdit i trenér Příbrami. Znojmo sice s Hradcem prohrálo, ale vůbec to nebude lehký soupeř. Druhá liga je více o bojovnosti. Zatím jsme se s tím vyrovnali, a navíc dobře doplnili tým,“ pochvaloval si lodivod domácího celku.

Třinecké hráče čekají v příštím týdnu dva zápasy. Už ve středu 9. srpna budou bojovat o postup do 3. kola MOL Cupu na hřišti divizního Ždírce nad Doubravou a v sobotu 12. srpna od 17 hodin přijde čas na tradiční okresní derby proti Frýdku-Místku. Hrát se bude ve Stovkách.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál