Neček: Vedla mě touha pokračovat v rozdělané práci

Neček: Vedla mě touha pokračovat v rozdělané práci

(06.06.2017) V neděli odpoledne ve vendryňském sportovním areálu Vitality prodloužil smlouvu s naším klubem trenér Jiří Neček.

Včera jste na Dni dětí podepsal dvouletou smlouvu, co Vás vedlo k prodloužení kontraktu?

„Vedla mě touha vést tým dál a pokračovat v práci, kterou jsme rozdělali. Dobře se mi spolupracuje s managementem. Věřím, že v dalších letech můžeme dosáhnout větších cílů. Pokud se dobře doplní kádr, mohlo by to být lepší."

Měl jste i jiné nabídky?

„Měl jsem, ale nyní už je to bezpředmětné. Médii proběhla informace o nabídce Baníku Ostrava, ale já se soustředil na Třinec. Ještě před nabídkami ostatních klubů jsme se ústně domluvili na podmínkách prodloužení smlouvy. Nechtěl jsem ji porušit."

Podívejme se na hodnocení ročníku, co se povedlo a co naopak ne?

„Povedly se nám domácí zápasy. Doma jsme stříleli dost gólů, hráli atraktivní fotbal a vítězili. Bohužel se nám nedařilo venku, kde jsme nedokázali vyhrát, přestože v posledních zápasech jsme byli blízko vítězství."

Kdo z hráčů Vás příjemně překvapil?

„Nerad mluvím o jednotlivcích, protože fotbal je kolektivní hra a výsledek je prací celého týmu. Jsem rád, že se dal tým dohromady a táhl za jeden provaz. Na jaře velmi dobře pracoval a chybělo málo, abychom byli v první polovině tabulky."

Tým opustí kvarteto Vávra, Benetka, Latocha a Kučera. Jaké typy hráčů budete hledat v letním přestupním období?

„Musíme tým posílit na pozici krajního obránce, defenzivního záložníka a chtěl bych i nějakého útočníka. Uvidíme, co nabídne fotbalový trh."

Jaká bude dovolená třineckého trenéra?

„Už jsem byl s manželkou na Slovensku a v Rakousku. Další cestu už neplánuji. Již nyní přemýšlím nad kádrem do blížícího se nového ročníku."

Na co se zaměříte v letní přípravě?

„V letní přípravě se zaměříme na herní stránku. Příprava je kratší, není čas a prostor na kondiční bloky. Hráči však přijdou do přípravy připravení. Každý obdržel sport tester a individuální plán."

Děkuji za rozhovor.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál