Třinec hrál dobře, uznal trenér Táborska

Třinec hrál dobře, uznal trenér Táborska

(11.03.2017) Trenér Roman Nádvorník se z prvního soutěžního vítězství v roce 2017 radoval minulý týden po utkání s Vítkovicemi. Na třineckého kouče Jiřího Nečka přišla řada nyní. Jak oba trenéři viděli vzájemný souboj na stadionu Rudolfa Labaje?

„Do zápasu jsme špatně vstoupili. Stal se přesný opak toho, na co jsme se celý týden připravovali. Během prvních deseti minut jsme tam měli tři možnosti na to jít sami do otevřeného prostoru a namířit si to na bránu. Bohužel se nám nepovedla finální přihrávka. Třinec se už od začátku dostal do hry, byl agresivnější, rychleji k nám přistupoval, vytvořil si dostatečný tlak v naší šestnáctce a během dvaceti minut rozhodl zápas,“ řekl na úvod svého hodnocení Roman Nádvorník.

Jihočeši vstupovali do druhého poločasu s dvoubrankovým mankem. „Chtěli jsme s výsledkem něco udělat a oživit naši hru, proto jsme do druhého poločasu vystřídali dva hráče. Po krátké chvíli jsme na hrot poslali místo Musiola Mrázka, abychom tam měli rychlostní typ. Chtěli jsme vstřelit kontaktní gól, dostat se do hry, ale Třinec dnes hrál dobře a my jsme se do žádných větších šancí nedostali. V určitých fázích zápasu jsme měli i štěstí, že jsme přežili dvě třinecké šance,“ zakončil své povídání bývalý trenér Příbrami nebo Žižkova.

Více úsměvů po utkání rozdával domácí lodivod Jiří Neček. „Ze zápasu jsme měli dost velké obavy, protože jsem viděl, jak hráli proti Liberci. Musím říct, že to v prvním poločase měli výborně rozehrané, hráli dobře. Hráče jsem upozorňoval, že jsou hodně herní, a právě proto jsme do zápasu chtěli vstoupit hodně důrazně a rozhodnout už v prvním poločase, což se nám podařilo. Měli jsme tam i trochu štěstí. Hned při první standardce míč propadl do vápna a Motyčka dorazil balón do brány. Druhý gól byl nádherný,“ pochvaloval si první dějství.

Po změně stran už trenér slezského týmu vsadil více na defenzivní práci. „Ve druhém poločase jsme začali více bránit a čekali jsme na to, kdy soupeř otevře svou obranu. Dvakrát se nám to otevřelo, mohli jsme vést vyšším rozdílem, ale Šimon Šumbera a Stanislav Vávra své šance neproměnili. Takové šance by se měly proměňovat, na druhou stranu by to bylo asi pro soupeře moc kruté, protože ve druhém poločase byl hernější, ale my jsme to oddřeli až do konce,“ dodal ke svému hodnocení.

Táborsko v příštím kole čeká zápas před kamerami České televize proti Olomouci. Třinec sehraje derby na stadionu v Ostravě-Vítkovicích, kde se střetne s aktuálně patnáctým celkem tabulky, který dnes překvapivě zdolal Žižkov 1:0.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál