Nové tváře v třinecké kabině

Nové tváře v třinecké kabině

(26.06.2014) Kromě třineckých hráčů naskočili do letní přípravy i tři nováčci. Útočníci Ondřej Smetana, Jan Lukáš a Ľuboslav Laura mohou nabídnout dravé mládí, ligové zkušenosti i zkušenosti s evropským fotbalem.

Ondřej Smetana

Datum narození: 4. září 1982. Post: Útočník. Výška: 198 cm. Váha: 92 kg.

Jednatřicetiletý, téměř dvoumetrový útočník se narodil v Ostravě. Ve své kariéře prošel českými i zahraničními kluby. Hrál například v Belgii, Německu, či na Kypru. Naposledy působil v německém Elversbergu. V sezóně 2010/2011 se stal s 18 góly druhým nejlepším střelcem slovenské ligy. V Gambrinus lize odehrál 52 zápasů a vstřelil 7 gólů.

Předchozí působiště: Vítkovice, Baník Ratíškovice (host.), Fotbal Fulnek, Slovan Liberec, 1. FC Slovácko (host.), FK Senica (SVK, host.), K. Sint-Truidense (BEL), Slovan Bratislava (SVK/host.), Hansa Rostock (GER/host.), Enosis Neon Paralimni (CYP), SV Elversberg (GER).

Jan Lukáš

Datum narození: 25. července 1988. Post: Útočník. Výška: 179 cm. Váha: 79 kg.

Jan Lukáš začal s fotbalem v Biskupicích u Luhačovic, odkud ve 13 letech přešel do Zlína. Tam vydržel do devatenáctky, ale před přechodem do juniorské kategorie uslyšel, že není pro Zlín zajímavým hráčem a s fotbalem skončil. Po roce našel novou chuť do fotbalu a na popud kamaráda začal znovu. Pomocnou ruku mu podaly Luhačovice, účastník krajského přeboru. Jeho velmi dobré výkony zaregistrovalo Slovácko a vzalo ho pod svá křídla. Lukáš si do statistik zapsal více než dvě desítky prvoligových startů. Loňskou sezónu zahájil na hostování ve Frýdku-Místku, ale na jaře už byl zpět v Uherském Hradišti, kde nastoupil pouze do tří ligových utkání. Jeho prvoligová čísla čítají 30 startů a jeden gól.

Předchozí působiště: Biskupice, Zlín, Luhačovice, Slovácko, Frýdek-Místek (host.), Slovácko.

Ľuboslav Laura

Datum narození: 5. července 1994. Post: Útočník. Výška: 180 cm. Váha: 70 kg.

Mladý slovenský útočník je hráčem Dolného Kubína, avšak čtyři roky působil na hostování Ružomberku. Do Dolného Kubína se vrátil na začátku loňské sezóny. Ve třetí nejvyšší slovenské soutěži odehrál 28 utkání a vstřelil jeden gól. Díky svému nízkému věku by mohl působit bez omezení i v Juniorské lize.

Předchozí působiště: Dolný Kubín (SVK), MFK Ružomberok (SVK/host.), Dolný Kubín (SVK).

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Na úvod přípravy remíza

Fotbal na oslavách zakončení školního roku v polském Puńcowie zhruba tisícovce diváků gól nenabídl. Třinecký tým bojoval a s účastníkem kvalifikace Evropské ligy remizoval.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál