Vrata za mládežnickou sezonou zavře ve středu mladší dorost

Vrata za mládežnickou sezonou zavře ve středu mladší dorost

(10.06.2014) Ročník 2013/14 mají zdárně za sebou třinečtí muži, junioři, starší dorostenci a všechny žákovské kategorie. Ve středu čekají poslední zápasy sezony také na fotbalisty mladšího dorostu. Sedmnáctka bojuje o jedenáctou pozici a na Lesní přivítá od 17:00 mužstvo Frýdku-Místku. Šestnáctka, která už má devátou příčku jistou, bude hrát proti okresnímu rivalovi ještě o dvě hodiny dříve.

Kategorie: Dorostenci

Mladší dorostenci do 17 let stojí před vyvrcholením ročníku, ve kterém podávali své standardní výkony a zařadili se mezi týmy slabšího středu tabulky. Na konci května podlehla parta trenéra Sostřonka doma Prostějovu 0:1 a o pět dní později si z Třince odvezla vítězství i silná Sigma Olomouc, jež zvítězila 0:5. Třinečtí si spravili chuť o následujícím víkendu, kdy zvládli vyrovnané utkání s Břeclaví a Jihomoravany na jejich půdě přetlačili 1:2. V pořadí patří Slezanům 12. pozice se sedmatřiceti body, přičemž třináctý Frýdek-Místek se čtyřbodovou ztrátou už je ohrozit nemůže a naopak je v sázce jedenáctá příčka Hlučína, který má pouze o bod více a hrát bude doma se Zlínem. To Frýdek-Místek má už svou 13. příčku, kde doposud nasbíral třiatřicet bodů, jistou. Valcíři v minulém kole vyhráli 0:1 na Slovácku, s Třincem v srpnu doma 0:2 prohráli, takže dá se očekávat zajímavý duel.

U17: Třinec - Frýdek-Místek; středa 11. června od 17:00 - Městský stadion na Lesní

Šestnáctka může hodnotit svou premiérovou sezonu mezi dorostenci o něco kladněji než její o rok starší kolegové. Svěřenci kouče Hrazdílka občas dokázali zaskočit silné soupeře, ale někdy zase zbytečně strádali se slabšími. V posledních dvou domácích představeních se jim povedlo porazit Prostějov 3:1 a uhrát remízu 2:2 s olomouckou Sigmou. Na skvělé výkony navázala šestnáctka i v Břeclavi, kam přijela jednoznačně pro tři body a po výsledku 0:5 si je také odvezla. Třinečtí už ví, že skončí na 9. místě, které jim nyní patří díky zisku dvaačtyřiceti bodů. Dostatečně daleko je desáté Znojmo i osmý Hlučín. Dalším soupeřem Třince bude Frýdek-Místek, ten najdeme až na 15. příčce s pětadvaceti body. Modrobílí naposled prohráli na Slovácku 3:1 a na konci srpna doma Třineckým podlehli drtivě 1:5. Valcíři ještě mají o co hrát, zato Třinec si už může zahrát ve větší pohodě.

U16: Třinec - Frýdek-Místek; středa 11. června od 15:00 - Městský stadion na Lesní

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál