Karel Kula: S hráči jsem si musel důrazně pohovořit!

Karel Kula: S hráči jsem si musel důrazně pohovořit!

(14.07.2012) Jak už se z nedávného rozhovoru s trenérem dalo vyčíst, poslední pracovní dny tohoto týdne byly pro některé hráče klíčové. Hráči a realizační tým má dvoudenní volno, jak to bude vypadat s budoucím kádrem?

„Po jednání s trenérem Kouřilem jsme dospěli k závěru, že v týmu nebude pokračovat Luboš Košulič. Stejně tak to bude v případě Buzka s Koprem,“ informoval o horkých novinkách generální manažer klubu Karel Kula. O třinecké odchovance mají zájem divizní Petrovice, kam by měli oba jmenovaní odejít na hostování.

A co další hráči? „Předběžně jsme dohodnuti na přestupu Denise Christa z Baníku Ostrava a také na příchodu Marka Kyselého z Uničova. S oběma hráči jsme domluveni na podmínkách kontraktu a věřím, že to dopadne tak, jak jsme se s kluby dohodli.“ Trenér se rozhodl v kádru zatím ponechat čtveřici Klimas, Repa, Sporysz a Vlachovič.

Ostatní dorostenci ročníku 1993 si ve spolupráci s klubem hledají další angažmá. „Marek Švábík dojížděl do Třince z Klimkovic a v nadcházejícím školním roce ho čeká maturita, proto po dohodě s trenéry jsem se dohodl i s trenérem Samcem na ročním hostování v Porubě (krajský přebor). Ostatní hráči zatím budou trénovat v Třinci, dokud se jim nenaskytne možnost hrát v jiném klubu,“ upřesnil situaci mladých fotbalistů.

Z mladých hráčů v A-týmu zůstane dvojice Samek, Hála. Ti se od pondělí připojí k mužům. „S trenérem Grussmannem jsme se dohodli, že Hála se Samkem budou trénovat s muži a zápasy hrát za dorost. To jim může jenom prospět. Ostatní hráči se k nim podle odpovídající výkonnosti budou moci připojit,“ slibuje Kula.

A co Hanus a Byrtus? „Oba jsou na zkoušce v Orlové a do středy se má Slavia rozhodnout, zda je chce, nebo ne. Pokud se tak nestane, vrátí se k nám.“

Bývalý trenér Karviné si po minulém víkendu ostře pohovořil s hráči. „Nelíbil se mi přístup hráčů v utkání s Liptovským Mikulášem, a proto jsem s nimi vedl důrazný pohovor. V Karviné ukázali, že pochopili, co se od nich očekává. Já jako generální manažer jsem s nimi vedl jednání ohledně nových smluv, ve kterých je zakotveno, že budou vynakládat maximální úsilí a to se v zápase s Liptovským Mikulášem nestalo. Na jejich výkon mám i trenérský pohled. Když předvedený výkon nebude odpovídat jejich kvalitám, promluvím s nimi znovu. Oni jsou povinni plnit to, co by měli plnit!“

Věděl o tom trenér Kouřil? ,,Svůj názor na výkon hráčů jsem trenérovi sdělil hned po zápase v autobuse a v pondělí, poté co jsem si to nechal uležet v hlavě, jsem informoval trenéra, že ho sdělím i hráčům v kabině. Nejsem ten, kdo by jednal za něčími zády," bránil se Kula.

Třinec čeká ve středu první domácí utkání. Soupeřem mu bude Hlučín. „Momentálně nás tlačí bota v útoku. Chtěli bychom ještě jednoho útočníka, který pochází z okolí, ale více konkrétní zatím nebudu,“ zůstal v otázce jmen tajemný bývalý reprezentant.

Po Hlučínu přijede juniorka Ostravy, aby v závěru července Třinečtí odehráli první mistrovské utkání. V rámci Poháru České pošty zavítají na hřiště vítězného týmu z duelu Kozmice – Havířov. „Chceme, aby se utkání odehrálo v sobotu 28. července. S oběma kluby jsem hovořil a uvidíme, jak to nakonec dopadne,“ věří v sobotní termín nejvyšší výkonný muž třinecké kopané.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Tři body v úvodu sezóny

Po těžké první půli se domácí zmátořili a nepolevili. Do druhého poločasu vstoupili s odhodláním vyhrát. Velkou zásluhu na výhře Třince nese Jakub Lysek. Ten vstřelil obě branky a tím svému týmu zajistil výhru.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál