Výjezdová nemoc pokračuje, v Pardubicích šťastnější domácí

(13.5.2017) Dva góly Adama Fouska rozhodly o vítězství Pardubic v prvním utkání 28. kola Fortuna národní ligy. Třinečtí hráli více času na soupeřově polovině, bohužel brankáře Knoblocha překonat nedokázali.

28.kolo, sobota 13.5.2017
FK Pardubice
2:0
(1:0)
Branky a asistence: 9. Adam Fousek (as. Jan Řezníček, 1:0), 61. Adam Fousek (as. Tomáš Ladra, 2:0). Rozhodčí: Radek Dubravský – Martin Wilczek, Jaroslav Kubr. Žluté karty: Tomáš Pospíšil, Adam Fousek – Jiří Janoščín, René Dedič.
FK Pardubice: Milan Knobloch – Antonín Křapka, Jiří Piroch, Martin Šejvl, Jan Shejbal – Petr Kudrna – Tomáš Ladra, Daniel Kovář (46. Tomáš Pospíšil), Jan Řezníček, Adam Fousek (81. Dominik Fusek) – Michal Petráň (90. David Přibyl). Trenér: Jiří Krejčí.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Michal Velner, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Jiří Janoščín, Michal Stříž (78. Martin Janošík) – Matej Ižvolt (70. Petr Joukl), Dario Krišto (70. Petr Hošek), Martin Motyčka, Šimon Šumbera – René Dedič. Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 615

Třinečtí fotbalisté překvapili v úvodu utkání aktivní hrou a vybojovali si několik zajímavých standardních situací, jenže bránu Knoblocha neohrozili. Po rohovém kopu v 9. minutě navíc inkasovali. Východočeši rychle připravili o míč třineckého hráče a vrhli se do protiútoku, který po přihrávce Řezníčka proměnil v úvodní gól střelou k pravé tyči Adam Fousek.

I další průběh první půle se odehrával především na polovině soupeře, přesto obrana červenobílých pracovala výborně a Slezany nepouštěla do těsné blízkosti Knoblocha. To vydrželo až do 40. minuty, pak se po přihrávce Motyčky zjevil v dobré situaci Dedič, jenže jeho slabý pokus pardubický gólman lapil.

V samém závěru uhasil pardubickou gólovku, konkrétně Fouska, ukázkovým skluzem Marek Čelůstka a rozhodl o tom, že první půle skončila jednogólovým rozdílem.

Do druhého poločasu lépe vkročili domácí, obrovskou šanci zahodil po přihrávce Petráně, který svým průnikem vylákal z brány Palečka, zakončující Pospíšil. Čerstvý hráč Pardubic trestuhodně minul odkrytou bránu.

Druhého gólu se diváci dočkali v 61. minutě. Ladra se uvolnil u postranní čáry přes dvojici Janoščín – Reintam, odcentroval na vzdálenější tyč, kde byl zcela nehlídaný Adam Fousek a hlavou docílil svého druhého gólu v utkání.

Náskok Pardubic mohl snížit v 76. minutě po přihrávce Hoška zakončující Joukl. Střelu třineckého útočníka domácí obránce odhlavičkoval z brankové čáry. V závěru neuspěl po centru Janošíka hlavičkující Dedič, a tak Třinec opustil Pardubice s prázdnou.