V přátelském utkání porazili Hlučín

(21.10.2015) Třinečtí fotbalisté si ve středečním přátelském utkání proti Hlučínu vyzkoušeli nové herní varianty a zároveň účastníka MSFL zdolali 3:1. Dva góly vítězů vstřelil Jakub Teplý.

přát., středa 21.10.2015
3:1
(2:0)
FC Hlučín
Branky a nahrávky: 4. Pavel Malcharek (as. Jakub Teplý, 1:0), 9. Jakub Teplý (as. Pavel Malcharek, 2:0), 87. Milan Halaška (2:1), 89. Jakub Teplý (as. Marek Minařík, 3:1).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Brych - Michal Velner (46. Peter Šenk), Marek Čelůstka, Pavel Hloch (46. Marek Minařík), Tomáš Knötig (67. Jiří Janoščín) - Martin Samiec (46. Václav Tomeček), Imrich Bedecs (46. Peter Kučera), Miroslav Ceplák (46. Václav Mozol), Pavel Malcharek (13. David Martynek, 67. Martin Samiec) - René Dedič (46. Petr Joukl), Jakub Teplý. Trenér: Radim Nečas.
FC Hlučín: Jiří Hlaváč - Daniel Ivan (38. Milan Halaška), Vojtěch Heinik (46. Daniel Ivan), Robin Štefek, Adam Krivčík - Martin Foltýn (67. Tomáš Dostál), Petr Ondrušík (67. Martin Hanus), Tomáš Dostál (46. Kristian Hudeczek), Pavel Galvas - Martin Hanus (46. Dominik Grossmann), Dominik Kraut (46. Martin Sporysz). Trenér: Milan Valachovič.
Počet diváků: 10

Třinečtí trenéři Radim Nečas s Kamilem Papugou vyslali do zápasu téměř nejsilnější sestavu, kterou měli k dispozici. Volno dostal pouze brankář Lukáš Paleček, kterého v bráně zastoupil jeho jmenovec Lukáš Brych.

Třinecký gólman v prvním poločase téměř žádnou práci neměl, za to na druhé straně se musel hodně otáčet hlučínský Hlaváč. Nejprve ale lovil míče ze sítě, neboť ve 4. minuty vyšachovala třinecká ofenzíva hlučínskou obranu a přihrávku Teplého uklidil do prázdné brány Pavel Malcharek.

Stejná dvojice si o pět minut později role vyměnila. Z levé strany centroval Malcharek a Jakub Teplý razantní hlavičkou v malém vápně nedal brankáři soupeře žádnou šanci.

Třinec vedl 2:0 a skóre mohlo narůstat i dál. V 16. minutě Knötig vysunul Martynka, jehož centr si na hranici vápna zpracoval Ceplák a vystřelil prudce k tyči, bohužel o fous vedle. Nevedlo se ani ve 23. minutě Dedičovi, jehož gólovou střelu odrazil hlučínský obránce vedle brány.

Když se neprosadil ani po průniku po pravé straně Samiec (brankář Hlaváč jeho střelu chytil) a po centru Cepláka Dedič, skončil první poločas vítězstvím domácích 2:0.

O přestávce udělali oba lodivodi ve svých jedenáctkách několik změn, přesto se průběh utkání od prvního poločasu nezměnil. Hned v úvodu byl v před gólmanem Teplý, ale neuspěl. O pár minut později nakopl míč z poloviny hřiště Mozol a balón orazítkoval břevno hlučínské brány.

V slibných příležitostech se ocitli dvakrát Mozol nebo Tomeček, ale další góly padaly až v závěrečných minutách. V 87. minutě využil vyběhnutí gólmana Brycha přesnou střelou zkušený útočník Milan Halaška a na konečných 3:1 upravil o dvě minuty později po ukázkové ulici Minaříka zakončující Jakub Teplý.

Třinečtí fotbalisté si před volným víkendem s chutí zahráli a zaslouženě zvítězili 3:1.

Kamil Papuga (asistent trenéra Třince)

Musím naše hráče pochválit, protože proti Hlučínu sehráli velmi dobré utkání, které se divákům muselo líbit. V zápase jsme si vytvořili spoustu šancí, avšak gólem skončily pouze tři. Kromě toho můžeme pozitivně hodnotit výkon mladých hráčů, kteří od nás dostali příležitost. Jsem rád, že chytili svou šanci za pačesy a ukázali, že i v dalších zápasech s nimi můžeme počítat.