Třinec vyhrál poločas, Slavia zápas

(20.9.2017) Aktuální mistr České republiky, pražská Slavia, byla nad síly našeho celku ve 3. kole MOL Cupu. Třinečtí odolávali sešívaným pouze v prvním poločase. Po změně stran si Slavia otevřela střelnici a nakonec zvítězila 5:1.

MC3, středa 20.9.2017
SK Slavia Praha
5:1
(0:1)
Branky a asistence: 45+1. Petr Hošek (as. Šimon Šumbera, 0:1), 49. Halil Altintop (1:1), 53. Michal Frydrych (2:1), 60. Jan Sýkora (3:1), 71. Tomáš Necid (4:1), 90+1. Tomáš Necid (5:1). Rozhodčí: Ondřej Ginzel – Tomáš Mokrusch, Petr Vít. Žluté karty: Jiří Kateřiňák, Imrich Bedecs (oba Třinec).
SK Slavia Praha: Přemysl Kovář – Jan Bořil (73. Mick van Buren), Jiří Bílek, Michal Frydrych, Per Egil Hough Flo – Jan Sýkora, Jakub Hromada (46. Miroslav Stoch), Tomáš Souček, Jaromír Zmrhal – Muris Mešanovič (32. Halil Altintop), Tomáš Necid. Trenér: Jaroslav Šilhavý.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Tomáš Masař – Šimon Šumbera (81. Michal Velner), Martin Samiec, Jiří Kateřiňák (70. Richard Vaněk), Martin Janošík – Petr Hošek (65. Václav Juřena). Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 3968

Slavia i přes řadu změn v sestavě oproti nedělnímu derby od úvodních minut plnila roli favorita a zle zatápěla před třineckou bránou. Hosté se v úvodním dějství zuby nehty bránili před inkasovaným gólem.

Ataky Pražanů odstartovaly už v 5. minutě, kdy Paleček včas vyběhl proti Mešanovičovi a v pádu jeho pokus zneškodnil. O pět minut později po Součkově centru hlavičkoval Frydrych v gólové pozici vedle brány.

Ve 28. minutě pomohla Palečkovi obrana. Třinecký gólman vyrazil střelu Zmrhala a dorážku Necida odkopli z malého vápna jeho spoluhráči.

Střelec z posledního evropského šampionátu Necid byl v gólové pozici i v 38. minutě. Jeho střelu fantasticky vyrazil třinecký gólman a držel třinecké naděje na úspěšný výsledek.

Ty ještě navýšil v nastaveném čase první půle po rohu Šumbery přesně zakončující Petr Hošek. Třinecký útočník svou precizní hlavičkou utišil domácí příznivce.

Bohužel, jak se později ukázalo, inkasovaný gól před přestávkou naštval domácí hráče a ti do druhé půle nasadili vyšší rychlostní stupeň. Zlepšení korunoval trenér Šilhavý poločasovým střídáním, kdy Hromadu nahradil Stoch.

Kanonádu Pražanů započal tři minuty po přestávce tvrdou střelou pod horní tyč Halil Altintop a smazal třinecký náskok.

Tři minuty na to už Slavia vedla. Součkovu střelu po Bořilově centru Paleček vyrazil, ale na důrazného Michala Frydrycha byl společně s dobíhajícími obránci krátký.

Vymalováno bylo na konci hodiny hry. Stoch vyslal po pravé straně Jana Sýkoru, český reprezentant se na hranici pokutového území opřel do míče a střelou do horní poloviny brány zvýšil na 3:1.

Poslední dvě trefy zápasu zaznamenal bývalý útočník Legie Varšava Tomáš Necid. V 71. minutě si zpracoval přihrávku Altintopa a bombou k levé tyči přidal čtvrtý gól Slavie.

Gólový sumář domácí uzavřeli v nastaveném čase druhého poločasu. Stoch rozehrál rychlý protiútok, Van Buren poslal míč nad gólmanem Palečkem a rozběhnutý Tomáš Necid uzavřel skóre zápasu na konečných 5:1.