Třinec na úvod prohrál

(22.6.2017) Třinecký celek v úvodním duelu letní přípravy byl o gól horší než Ružomberok a na stadionu třetího týmu slovenské Fortuna ligy prohrál 0:1.

příp., čtvrtek 22.6.2017
MFK Ružomberok
1:0
(0:0)
Branka a asistence: 77. Štefan Gerec (as. Miroslav Takáč, 1:0). Rozhodčí: Pavol Chmúra - Lukáš Dzivjak, Milan Šoltys.
FK Fotbal Třinec: Lukáč Paleček (46. Jiří Adamuška) – Michal Velner (83. Martin Janošík), Šimon Šumbera (70. Petr Hošek), Jiří Janoščín, Marek Čelůstka, Imrich Bedecs (84. Pavel Tobiáš), Matej Ižvolt (53. Pavol Ilko), Martin Motyčka (64. Petr Joukl), Muamer Avdič, René Dedič (58. Václav Juřena), Mikk Reintam. Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 259

Slezané stejně jako domácí zahájili utkání opatrně. Více na kopačkách měli míč hráči slovenského celku, jenže do vážnější šance se jako první dostal Třinec. Ve 25. minutě obdržel přihrávku na levou stranu Šumbera, vběhl do pokutového území a vystřelil ke vzdálenější tyči, bohužel mimo.

Na druhé straně po průniku Takáče a následné zpětné přihrávce se snažil akci zakončit Lačný, avšak míč ideálně netrefil. Vzápětí střelou z hranice šestnáctky orazítkoval reklamní panel vedle brány.

V 36. minutě už byl Lačný přesnější, když si to namířil z levé strany přímo na třineckého gólmana a tvrdou polovysokou střelou zkusil překonat Palečka. Neuspěl a vzápětí nebyl přesný ani po úderu do skákavého míče.

Závěr první půle patřil Třinci. Kromě série rohových kopů si tým trenéra Nečka vytvořil i jednu obrovskou šanci. Centr Janoščína sklepl Motyčka k Šumberovi, ten si zpracoval balón a vypálil k bližší tyči, kde Macík stihl vykopnout nohu a míč odrazit vedle brány.

Po změně stran pokračoval vyrovnaný fotbal. Bezgólový stav vydržel až do 77. minuty, ale ještě předtím mohl naklonit misky vah patičkou zakončující Lačný, jenže střídající brankář Adamuška byl na svém místě, stejně tak jako v 69. minutě po centru z pravé strany a lehkém líznutí Lačného. Míč směřoval do pravého horního rohu, ale třinecký gólman se nedal a balón vyrazil.

Bohužel ve zmíněné 77. minutě už byl brankář hutnického týmu na střelu Štefana Gerece po krásné uličce od Takáče krátký a Ružomberok vedl 1:0.

Třinečtí nechtěli opustit Slovensko s porážkou a snažili se s výsledkem ještě něco udělat, bohužel domácí obrana už Slezany kromě několika standardních situací do ničeho vážného nepustila a uhájila těsné vedení.

Duel s naším celkem byl pro Ružomberok dobrou přípravou před 1. kolem kvalifikace o Evropskou ligu. Jak se slovenský tým popere s Vojvodinou Novi Sad, to se ukáže ve čtvrtek. Už o den dříve sehraje naše druholigová družina druhé přípravné utkání, tentokrát s členem nejvyšší polské soutěže Górnikem Zabrze.