Třinec jde dál

(28.7.2012) Přesvědčivé vítězství 5:0 nad Havířovem posunulo Oceláře do druhého kola Poháru České pošty, kde je čeká vítěz nedělního duelu Nový Jičín - Hlučín. Dvěma zásahy pokořil havířovského brankáře Tomáš Gavlák.

ČP1, sobota 28.7.2012
MFK Havířov
0:5
(0:2)
Branky: 21. Tomáš Gavlák (0:1), 43. Michael Hupka (0:2), 67. Marek Kyselý (0:3), 76. Tomáš Gavlák (0:4), 87. Pavel Eismann (penalta, 0:5). Rozhodčí: Petr Čecháček - Jiří Latoň, Jiří Picmaus. Žluté karty: Libor Hrbáček, Tomáš Valla (oba Havířov). Postupuje: FK Fotbal Třinec.
MFK Havířov: Richard Mrozek - Libor Hrbáček, Zdeněk Skotnica, Pavel Zupko (88. Tomáš Rohel), Daniel Laryš (60. Vojtěch Trmal), Lukáš Valový (72. Jakub Antl), Jan Lukan, Vojtěch Babič, Petr Michalčák, Dušan Vachtarčík, Tomáš Valla. Trenér: Zoltán Beňo.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Petr Lisický, Michael Hupka, Marek Samek, Martin Sporysz - Martin Motyčka (69. Daniel Klimas), Tomáš Matoušek - Pavel Malíř, Marek Kyselý (69. Miroslav Ceplák), Pavel Eismann - Tomáš Gavlák (76. Martin Vlachovič). Trenér: Miroslav Kouřil.
Počet diváků: 150

I bez kvarteta Švec, Cigánek, Joukl a Christu nastoupili hráči v červených dresech proti mladému týmu Havířova. Havířovská základní sestava čítala osm hráčů ročníku 1990 a mladší.

Nezkušený soupeř měl velké problémy s třineckou kombinací a jejich narážečkami. Díky tomu se hosté dostávali do mnoha šancí.

Už v osmé minutě musel Mrozek vytáhnout parádní zákrok proti hlavičce Gavláka mířící do šibenice. O pár minut později se ve vzdušném souboji prosadil Motyčka, ovšem hlavička letěla nad.

Očekávaného gólu se diváci dočkali ve 21. minutě. Nepřesnou kombinaci domácích zachytil Tomáš Gavlák, pelášil sám na bránu a přesným obstřelem gólmana Mrozka rozvlnil síť za jeho zády - 0:1.

V dalších šancích se ocitli Kyselý s Motyčkou (obě rány vyboxoval gólman Mrozek), Lisický (z těžkého úhlu pálil do brankáře). Posledně jmenovaný prošel pět minut před koncem půle až do vápna, přihrál volnému Kyselému, jenže ten trefil padajícího soupeře a ani Gavlák se z následné dorážky neprosadil.

Úspěšný byl až o tři minuty později Michael Hupka. Rohový kop Kyselého přesně našel jeho hlavu a pro Hupku už nebyl problém nasměrovat míč ke vzdálenější tyč - 0:2.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Třinec jednoznačně převyšoval svého soupeře a střídal jednu šanci za druhou.

V 57. minutě se po rohovém kopu dostal k míči kapitán Malíř a prudkou ránou nechal vyniknout domácího strážce svatyně.

Třetí gól přidali hráči z pod Javorového v 67. minutě. Lisický načechral míč z pravé strany před malé vápno a Marek Kyselý střelou z voleje vsítil premiérový gól v třineckém dresu - 0:3.

Třígólový náskok navýšil o necelých deset minut později po krásné akci Eismanna přesnou střelou na vzdálenější tyč Tomáš Gavlák - 0:4.

Střelce branky následně vystřídal Vlachovič a v závěru utkání se velkou mírou podílel na páté brance, když utekl domácím hráčům, před gólmanem si předkopl míč a po zásahu gólmana padl na zem. Následný pokutový kop s přehledem proměnil Pavel Eismann a pečetil výsledek na 0:5.

Abychom domácím nekřivdili, i oni měli zajímavé příležitosti, ale zkušený třinecký gólman se nenechal obalamutit Skotnicou, ani Vallou a udržel čisté konto.