Slezské derby skončilo plichtou

(27.3.2010) Třetí zápas na jaře a třetí remíza. Třinečtí nedokázali udržet jednobrankové vedení z první půle a nakonec remizovali s Opavou 1:1.

20.kolo, sobota 27.3.2010
1:1
(1:0)
Slezský FC Opava
Branky: 15. Malíř - 77. vlastní Chlebek. Rozhodčí: Ochotnický - Dobrovolný, Peřina. Žluté karty: Matůš - Kolínek, Klesnil.
FK Fotbal Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Kuděla, Bednarek - Malíř, Ceplák, Hanus (75. Hupka), Eismann - Doležal (75. Onuchukwu), Matůš (88. Joukl). Trenér: K. Kula. Náhradníci: Bruk - Maroši, Byrtus, Hrdlovič.
Slezský FC Opava: O. Novák - Kolínek, Mezlík, Uvíra, Čáp - Zapletal, Furik (74. Bíro), Gonda - Partyš (90. Wirth), Korčián (37. Schaffartzik) - Klesnil. Trenér: J. Horák. Náhradníci: Květoň - Halaška, Horka.
Počet diváků: 1013

Nejen bez zraněných Martinčíka, Kobylíka a Szmeka, ale také bez trenéra Jiřího Nečka nastoupili domácí fotbalisté do utkání s Opavou.

Úvod utkání nabídl průměrné druholigové utkání hrané především ve středu hřiště. První zajímavou příležitost si vytvořili hráči ve žlutomodrých dresech. V 11. minutě našel Partyš rohovým kopem naskakujícího Mezlíka a pro jeho hlavičku se musel brankář Lipčák pořádně natáhnout.

Třinečtí se dostali k první střele na branku téměř po čtvrthodině hry a hned z toho byl gól. Rychlá akce domácích, kdy Eismann přenesl hru z levé strany za pomocí hlavičkujícího Matůše na pravou k volnému Malířovi a třinecký záložník střelou k levé tyči otevřel skóre.

Malíř měl další šanci i po půl hodině hry. To se uvolnil na pravé straně, ale tentokrát jeho přízemní střelu k levé tyči brankář Novák vyrazil.

Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivněji a hned v úvodu musel Lipčák boxovat míč před Klesnilem. Jenže ani domácí se nenechali zahanbit a opavským bekům zatápěli rychlými brejky. Po jednom z nich se do tutovky dostal Malíř, jeho střelu z voleje Novák vyrazil na rohový kop.

Vzápětí Hanusův pokus z pětadvaceti metrů vytáhl Novák se štěstím mimo branku. V 55. minutě se dostal do šance Čáp, ale naštěstí minul branku. Největší příležitost Opavy přišla v 73. minutě, kdy se Klesnil ocitl sám před brankářem, ale nepochopitelně napálil míč pouze do reklamních panelů vedle levé tyče Lipčákovy brány.

Nečekané vyrovnání přišlo o čtyři minuty později. Kolínek vysunul po pravé straně Schaffartzika, ten si naběhl do pokutového území, kde mu z nohy odkopl míč Chlebek. Bohužel balón nabral směr branky a nakonec v ní i skončil.

Třineckým vyrovnávací branka vítr z plachet nevzala. I nadále útočili. První kolmici Eismanna Onuchukwu před gólmanem Novákem nestihl, na druhou si naběhl Hupka, ten však sám před opavským brankářem vyhořel.

Konečný hvizd rozhodčího znamenal pro slezské derby dělbu bodů a na jiný výsledek si musí počkat nejméně do příští neděle, kdy zajíždějí na hřiště podzimního lídra z Ústí.