Přes Ždírec ve 3. kole MOL Cupu

(9.8.2017) Naši fotbalisté zvládli dalekou cestu do Ždírce i roli favorita a hladce postoupili přes divizního nováčka. Na hřišti Tatranu zvítězili přesvědčivě 4:0 a mohou se těšit na los třetího kola.

MC2, středa 9.8.2017
Tatran Ždírec nad Doubravou
0:4
(0:3)
Branky: 17. Petr Joukl (as. Petr Hošek), 21. Petr Hošek (as. Martin Motyčka), 24. Jiří Kateřiňák (as. Imrich Bedecs), 55. Martin Motyčka (as. René Dedič). Rozhodčí: Jiří Slabý – Kamil Hájek, Michal Pfeifer. Žluté karty: Jiří Janoščín, Jiří Kateřiňák.
Tatran Ždírec nad Doubravou: Stanislav Pometlo – Patrik Kučera, Roman Michalec, Jakub Fikar, Jan Novotný, Kamil Štukhejl (58. Pavel Pátek), Tomáš Jiroutek, Pavel Klimeš (82. Miroslav Kysilko), Jan Málek, Pavel Novotný, Lukáš Malínský (50. Michal Najman). Trenér: Martin Slavík.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška – Michal Velner, Josef Celba, Mikk Reintam (57. Jiří Janoščín), Imrich Bedecs, Tomáš Masař - Petr Joukl (70. Šimon Šumbera), Jiří Kateřiňák, Martin Motyčka, Petr Hošek (70. Martin Janošík) - René Dedič. Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 725

Třinečtí v obměněné sestavě nastoupili na svého soupeře pěkně zostra a protivníka téměř nepouštěli na vlastní polovinu. Bylo jen otázkou času, kdy padne první gól. Ten nakonec padl v 17. minutě. Hošek vysunul do úniku Petra Joukla a třinecký záložník lobem vyzrál na vyběhnutého brankáře Pometla.

První gól otevřel Třineckým střelnici. Ve 21. minutě centr Velnera sklepl Motyčka k Petrovi Hoškovi a třinecký útočník střelou k levé tyči zvýšil na 0:2.

Pár vteřin na to mohl přidat třetí gól znovu Hošek, ale jeho střelu zpoza šestnáctky letící pod břevno Pometlo vynikajícím zákrokem vytáhl nad bránu. Třetí branka padla z následující akce. Jiří Kateřiňák se napřáhl ze střední vzdálenosti a přesně zamířil pod horní tyč.

Blízko čtvrté branky byl po centru Masaře zakončující Dedič, jenže slovenský útočník z blízka přestřelil ždírskou bránu. První půli ukončil nepřesnou střelou z voleje Bedecs.

Po změně stran Joukl napálil odražený balón z hranice šestnáctky těsně nad bránu. Přesný byl za to v 55. minutě po přízemním centru Dediče zakončující Martin Motyčka.

Stav 0:4 vydržel až do závěrečného hvizdu, přestože v 81. minutě byl blízko druhého gólu Kateřiňák. Jeho přímému kopu scházelo k úspěšnému cíli pár centimetrů. V poslední minutě zahodil dobrou příležitost Dedič. Jedinou šanci domácích měl po přímém kopu hlavičkující Michalec, který orazítkoval tyč třinecké brány.

Družina trenéra Jiřího Nečka si čtyřgólovým vítězstvím zajistila místenku do 3. kola MOL Cupu a nyní se může těšit na blížící se sobotní derby ve Frýdku-Místku.