Junioři zvítězili nad Zlínem

(13.8.2017) Junioři v nedělním dopoledním utkání překvapili ve Spytihněvi více než stovku diváků a domácí Zlín obrali o všechny body po vítězství 1:0.

3.kolo, neděle 13.8.2017
FC Fastav Zlín
0:1
(0:0)
Branky: 59. Martin Samiec (0:1). Rozhodčí: Jakub Vojkovský - Radim Dresler, Lukáš Lakomý.
FC Fastav Zlín: Jan Šiška - Duval Nzembi (72. Martin Pavlíček), David Štípek (64. Miroslav Tureček), Filip Košák, Adam Tkadlec, Pablo Joaquin Podio, David Petřík, Vít Mlýnek (72. Martin Mlýnek), Martin Nečas (54. Matěj Votava), Martin Zahradník, David Venený (83. Jan Stuchlík). Trenér: Marek Kalivoda.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Josef Celba (64. Marcel Stříž), Michal Lanc, Petr Chloň, Jiří Cieslar, Jan Lasota, Michal Velner, Petr Hošek, Martin Samiec, Pavel Tobiáš (24. Michal Kvapil, 90+1. Martin Konečný), Marek Zahaluk (57. Krzysztof Markiefka). Trenér: Svatopluk Schäfer.
Počet diváků: 110

Třinečtí junioři vycestovali na Valašsko ve smíšené sestavě. Bílý dres oblékli zkušení i velice mladí hráči. Také Zlín měl ve svém středu hráče, kteří absolvovali několik prvoligových utkání, mezi nimiž byla trojice Nzembi, Štípek a Podio.

Ševci začali zápas pěkně zostra a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy padne úvodní gól. Z úvodní patníctiminutovky se Slezané oklepali a sami mohli jít do vedení, když sám na brankáře Šišku pelášil Hošek, ale v souboji se zlínským gólmanem neuspěl.

Domácí měli blízko ke gólu až po změně stran. V 50. minutě individuální akci Petříka zakončil Nečas střelou do tyče. O devět minut později zahodil dobrou příležitost Votava.

Velká třinecká chvíle přišla v 59. minutě. Cieslar rozehrál rohový kop, míč si ve vzduchu našel Martin Samiec a hlavou pokořil brankáře Šišku.

Jednogólový třinecký náskok mohl v 70. minutě umazat po přihrávce Podia Votava, ale gólman Adamuška ukázal Zlínu své kvality. Na druhé straně protáhl brankáře Šišku povedenou střelou Velner.

Zlínští se snažili s výsledkem něco udělat, měli větší kontrolu míče, ale v 79. minutě je mohl uzemnit střelec první branky Martin Samiec. Z pokutového kopu napálil míč k tyči, ale tam doskočil gólman Šiška a balón vyrazil.

V závěru svěřenci trenérů Schäfera a Jakuse přežili šance Stuchlíka (jeho tečovaná střela lízla břevno) a Votavy (jeden z třineckých obránců vykopával míč z brankoviště) a po velmi dobrém bojovném výkonu oslavili první body v sezóně.