Junioři slaví první jarní vítězství

(12.3.2017) Až dramatický závěr, velký tlak a parádní akce v podání záložníka Pavla Tobiáše rozhodly o těsném vítězství třineckých juniorů nad Českými Budějovicemi.

20.kolo, neděle 12.3.2017
3:2
(0:1)
SK Dynamo České Budějovice
Branky: 24. Lukáš Havel (0:1), 58. Martin Samiec (1:1), 60. Martin Fišer (1:2), 83. Mario Latocha (2:2), 88. Pavel Tobiáš (3:2). Rozhodčí: Radek Dubravský - Stanislav Pochylý, Pavel Peřina.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška – Michal Lanc, Stanislav Potůček (46. Martin Konečný), Peter Kučera, Jan Lasota (72. Denis Nieslanik), Václav Bujok (77. Andrej Ceniga), Marcin Žyla, Martin Samiec, Pavel Tobiáš, Mario Latocha, Jakub Puczok (60. Denis Štefánik). Trenér: Lubomír Adler.
SK Dynamo České Budějovice: Lukáš Coufal – Matyáš Zachař, Daniel Jenne, Lukáš Havel, David Tomášek, Lukáš Matějka, Lukáš Bálek, Martin Fišer (69. Jan Krejčí), Dominik Collin (81. Kryštof Kadlec), Daniel Frnoch, Michal Blažek (84. Dominik Kořínek). Trenér: Petr Skála.
Počet diváků: 17

Souboj dvou druholigových juniorek patřil v prvním poločase černo-bílému celku. Nejprve sice zahrozil před českobudějovickou bránou Tobiáš (gólman jeho střelu vyrazil), ale poté byl na druhé straně v gólové šanci Blažek, jenže hlavou minul.

Gólu se několik diváků dočkalo ve 24. minutě, kdy se po rohovém kopu z levé strany nejlépe zorientoval Lukáš Havel a napálil míč do Adamuškovy brány.

Těsné vedení Jihočechů vydrželo až do 58. minuty. Pak se po rohovém kopu Tobiáše prosadil v hlavičkovém souboji Martin Samiec a vyrovnal na 1:1.

Ještě než se Třinečtí stačili doradovat, už znovu prohrávali. Jenne po rychlém útoku vypustil ze své kopačky prudký centr před malé vápno, kde si naběhl Martin Fišer, a hosté znovu byli o krok blíž třem bodům.

Jak se později ukázalo, nakonec nezískali žádný. Domácí s přibývajícím časem zatlačili soupeře na vlastní polovinu a vytvořili si několik nebezpečných šancí. Tobiáš ani Nieslanik se z dobrých pozic neprosadili, povedlo se to až v 82. minutě Mariu Latochovi. Třinecký útočník nejprve přihlížel tomu, jak v šestnáctce zakouzlil s balónem Tobiáš a následně jeho přihrávku usměrnil do opuštěné brány.

Tři body zajistil Třinci muž zápasu v 88. minutě. Pavel Tobiáš si zopakoval situaci z vyrovnávacího gólu, položil si obránce, brankáře a poté místo přihrávky sám zvolil střelu do odkryté brány a rozhodl o prvním vítězství slezského celku v novém roce.