Junioři prohráli s Jihlavou

(7.8.2017) Třinečtí junioři ve velmi mladém složení prohráli v pondělní dohrávce 2. kola proti Jihlavě 0:2. Hráči z Vysočiny byli od úvodních minut lepším celkem a náš celek nepustili do žádné vážnější šance, sami naopak dvakrát skórovali.

2.kolo, pondělí 7.8.2017
0:2
(0:1)
Vysočina Jihlava
Branky: 37. Pavel Svoboda (penalta, 0:1), 75. Filip Novotný (0:2). Rozhodčí: Peter Mrázek - Radek Kotík, Adam Horák. Žluté karty: Martin Samiec, Stanislav Potůček - Tomáš Smejkal. Červená karta: 58. Stanislav Potůček (Třinec).
FK Fotbal Třinec: Marek Kubik – Krzysztof Markiefka, Michal Lanc, Stanislav Potůček, Petr Chloň (82. Marcel Stříž) – Marek Zahaluk (64. Andrej Ceniga), Martin Samiec, Pavel Tobiáš, Jan Lasota (75. Roman Wilk) – Stanislav Šarudi (46. Jiří Cieslar), Michal Kvapil (46. Denis Nieslanik). Trenér: Svatopluk Schäfer.
Vysočina Jihlava: Pavel Soukup – Jakub Vašíček, Jakub Rychetník, Filip Vedral, Filip Novotný – Michal Pecháček, Ladislav Kolčava, Martin Svatík (64. Pavel Časta), Adam Průša (64. Daniel Fikar) – Tomáš Smejkal, Pavel Svoboda. Trenér: Pavel Procházka.
Počet diváků: 50

Trenérské duo Svatopluk Schäfer – Tomáš Jakus nasadilo do utkání velmi mladou sestavu složenou z ročníků 1998 a mladší. Výjimkou byl záložník Pavel Tobiáš.

Nedostatek zkušeností byl od úvodních minut znát. Jihlava dobře kombinovala a ve 12. minutě se mohla radovat z gólu, kdyby Smejkal proměnil přihrávku Pecháčka v gól, nebo kdyby Svoboda měl trochu štěstí při akrobatickém zakončení Průšova centru.

Gól padl až ve 37. minutě. Po centru Průši Samiec přidržel Svobodu a rozhodčí Mrázek nařídil pokutový kop. Sám faulovaný Pavel Svoboda se postavil k míči a s přehledem jedenáctku proměnil.

Aktivní hráči Vysočiny mohli navýšit skóre po změně stran, jenže obrovskou šanci Smejkala uhasil výtečným zákrokem Kubik.

Poté už přišly dvě rány pro třinecký tým. V 58. minutě jihlavský únik nedovoleně zastavil Potůček a musel se po druhé žluté kartě poroučet do kabin. Hosté přesilovku využili v 75. minutě, kdy na levé straně zůstal volný Filip Novotný a křížnou střelou na vzdálenější tyč upravil stav na 0:2.

V závěru ještě mohl Novotný navýšit skóre, ale po výměně míče s Pecháčkem napálil balón téměř z malého vápna nad bránu.