Junioři doma podlehli Slovácku

(10.9.2017) Ve vyrovnaném souboji proti favorizovanému Slovácku byli o gól lepší hosté a v Třinci zvítězili 2:1. Gól Třince vstřelil z pokutového kopu Petr Hošek, vítěznou branku zaznamenal třinecký odchovanec ve službách Slovácka Filip Kubala.

6.kolo, neděle 10.9.2017
1:2
(0:1)
1.FC Slovácko
Branky: 13. Kanghyun Yu (0:1), 48. Filip Kubala (0:2), 51. Petr Hošek (penalta, 1:2). Rozhodčí: Radek Dubravský - Marek Podaný, Jiří Polák. Žluté karty: Martin Samiec, Michal Velner - Emil Tischler, Jan Juroška.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Petr Chloň (67. Stanislav Šarudi), Michal Velner, Michal Lanc, Tomáš Masař - Martin Samiec, Jiří Cieslar - Marek Zahaluk (60. Krzysztof Markiefka), Josef Celba, Jan Lasota (77. Michal Kvapil) - Petr Hošek. Trenér: Svatopluk Schäfer.
1.FC Slovácko: Matouš Trmal - Jan Juroška, Pavel Tkáč, Tomáš Břečka, Petr Chýla - Patrik Hellebrand, Emil Tischler - Kryštof Pospíšil, Kanghyun Yu, Jan Minx (74. Agon Hani) - Filip Kubala. Trenér: Pavel Němčický.
Počet diváků: 28

Bojovné utkání příliš fotbalové krásy nenabídlo. Přesto oba celky si vypracovaly několik zajímavých příležitostí. První byla na straně domácích, Zahaluk zavedl míč do pokutového území, jeho zpětnou přihrávku využil Celba ke střele, bohužel netrefil a z dorážky neuspěl ani Hošek.

Jak dostat míč do brány ukázal domácím v 13. minutě korejský záložník Kanghyun Yu, který si navedl míč na levačku a střelou zpoza šestnáctky rozvlnil síť za zády Adamušky.

I přes inkasovanou branku se Adamuška několikrát blýskl výbornými zákroky. Prvním příkladem budiž střela Tischlera z 21. minuty. Tu Adamuška vyrazil nohama. Na druhé straně se předvedl proti hlavičce Samiece brankář Trmal.

Další dva góly nabídl úvod druhé půle. Ve 48. minutě se uvolnil na pravé straně Juroška, stříleným centrem obelstil Adamušku a Filip Kubala jemnou tečí usměrnil balón do třinecké brány.

Dvě minuty na to zasvitlo světélko naděje na třinecké straně. Jiří Cieslar vlétl do šestnáctky a byl faulován. Nařízenou penaltu proměnil s chladnou hlavou Petr Hošek a snížil na 1:2.

V 58. minutě mohl srovnat Samiec, který se po průniku pravou stranou ocitl tváří v tvář brankáři Trmalovi, bohužel místo střely zvolil přihrávku na spoluhráče. V dalším průběhu domácí přitlačili na pilu, bohužel vyrovnávacího gólu už se nedočkali a prohráli.