Z Táborska bez bodu

(10.3.2012) Sezimovo Ústí zakleté. Třinečtí nedokázali ani ve druhém pokusu vydolovat z jižních Čech nějaký bod. Po loňské prohře 1:0 dnes nestačili na Zákostelského tým a prohráli 2:1. O výsledku rozhodl pokutový kop, který proměnil domácí Kostečka.

18.kolo, sobota 10.3.2012
FC MAS Táborsko
2:1
(1:1)
Branky: 30. Jiří Kostečka (1:0), 38. Petr Joukl (1:1), 54. Jiří Kostečka (penalta, 2:1). Rozhodčí: Tomáš Kocourek – Pavel Peřina, Petr Slavík. Žluté karty: Igor Súkenník, Petr Joukl, Pavel Eismann (Třinec).
FC MAS Táborsko: Tomáš Fryšták - Stanislav Rožboud, Jaroslav Nesvadba, Kristián Zbrožek, Stanislav Smrek (54. Václav Kotrba) - Vojtěch Přeučil, Jiří Kostečka (90. Miloslav Houška), Martin Sladký - Aleš Kočí, Martin Jasanský - Luboš Pecka (77. Lukáš Mach). Trenér: Luboš Zákostelský.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Pavel Malíř, Michael Hupka, Radek Kuděla, Petr Lisický (64. Martin Surynek) - Tomáš Matoušek, Miroslav Ceplák - Igor Súkenník, Petr Joukl, Pavel Eismann - Tomáš Gavlák (79. František Hanus). Trenér: Ľubomír Luhový.
Počet diváků: 693

Bez dvojice záložníků Reháka a Marošiho se musel před utkáním obejít trenér Luhový. Domácím nemohli využít služeb útočníka Dobala, jenž má stop pro osm žlutých karet.

Třinečtí fotbalisté zahájili utkání dvěma rohy, ale gól z toho nevytěžili. Domácí poprvé zahrozili v desáté minutě, z přímého kopu vyslal přízemní střelu Přeučil, ale tečovaná střela o půl metru minula bránu.

Ve 12. minutě nechali Třinečtí naběhnout před Lipčáka Pecku, ten si chystal míč ke střele, ale v době střely už byl u něj třinecký gólman a balón vyrazil. O čtyři minuty později přišel centr z pravé strany, ale Peckovi se z hlavičkového souboje v malém vápně podařilo vydolovat pouze roh.

Další velkou šanci měli domácí ve 20. minutě. Jasanský našel z levé strany nabíhajícího Přeučila, ten však placírkou na vzdálenější tyč bránu netrefil.

Zaslouženého vedení se domácí dočkali těsně před uplynutím první půlhodiny. Z pětadvaceti metrů napřáhl Jiří Kostečka a trefil přesně volné místo u pravé tyče Lipčákovy brány - 1:0.

Třineckým se podařilo z ojedinělé akce vyrovnat. Petr Joukl se postavil k přímému kopu ve vzdálenosti 22 metrů a trefil levé víko ústecké brány – 1:1.

A to nebylo v prvním poločase ze strany hostů vše. Po chybném odkopu domácí obrany se k míči dostal Pavel Malíř a střelou do horní poloviny brány nechal vyniknout robinsonádou zasahujícího Fryštáka.

S příchodem druhé pětačtyřicetiminutovky přišel za několik málo minut i rozhodující okamžik zápasu. V 53. minutě si počínal podle sudího Kocourka nedovoleně v šestnáctce Joukl a byla z toho penalta. K té se postavil Jiří Kostečka a do protipohybu gólmana poslal svůj celek podruhé do vedení - 2:1.

Jedinou akci zavánějící gólem si hosté připsali na své konto v 60. minutě. Centr Eismanna sice nenašel hlavu nabíhajícího Gavláka, ale zaplaval a orazil vzdálenější tyč Fryštákovy svatyně.

To domácí hrozili daleko více. Přeučil přestřelil z pěti metrů bránu, Pecka trefil tyč, Kostečka z velmi dobře umístěného přímého kopu netrefil bránu, další jeho pokus zblokoval na poslední chvíli Hupka a v závěru Přeučil zahodil stoprocentní tutovku.

I přes mnoho spálených šancí stačily dva góly domácím na zcela zasloužené vítězství. Třinečtí si budou muset na další bodový příděl počkat do dalšího týdne, kdy doma přivítají na jaře posílený Most.