Třinečtí přehráli Vlašim a zajistili si 2. ligu i pro příští ročník

(15.5.2010) Konečně! Střelec Ebus Onuchukwu se probudil, vstřelil dvě branky a i díky němu se mohli Třinečtí podruhé na jaře radovat ze zisku tří bodů.

27.kolo, sobota 15.5.2010
2:1
(1:0)
FC Sellier & Bellot Vlašim
Branky: 14. a 76. Onuchukwu - 77. Süsser. Rozhodčí: Hájek - Gallo, Handlíř. Žluté karty: Onuchukwu, Lisický - J. Veselý, Jungr, M. Nešpor.
FK Fotbal Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Kuděla, Bednarek - Malíř, Ceplák (78. Hanus), Maroši, Eismann - Joukl (78. Doležal), Onuchukwu (85. Szmek). Trenér: Jiří Neček. Náhradníci: Bruk - Kobylík, Martinčík, Matůš.
FC Sellier & Bellot Vlašim: Toma - J. Veselý, M. Nešpor, Kropík, D. Nešpor - Štochl (74. Mucha), Vebr, Süsser, Jungr - Stejskal (54. Svátek), Petr (66. M. Veselý). Trenér: Roman Nádvorník. Náhradníci: Drápela - Schuster.
Počet diváků: 411

Domácí vstupovali do utkání z pozice nejhoršího celku na jaře. Ani hosté se neměli čím pyšnit, jelikož v jarní části na cizích hřištích získali pouze bod ze čtyř utkání při skóre 0:10..

Nutnost bodovat donutila trenéra Nečka vsadit na zkušenost. Do sestavy se vrátili Lisický s Bednarkem, poprvé na jaře nastoupil od úvodní minuty Onuchukwu. Právě tento tah se po závěrečném hvizdu ukázal jako klíčový.

Slezané nastoupili do zápasu aktivněji, nebezpečí hrozilo především z Eismannovy strany. Pětadvacetileté křídlo nedalo vlašimské obraně vydechnout ani na chvíli. První velkou šanci si Třinečtí vytvořili ve 12. minutě. Jouklovu střelu z přímého kopu tečoval před brankářem Tomou Kuděla, vlašimský gólman však dokázal na teč zareagovat a míč nohama vyrazil.

O dvě minuty později už Toma kapituloval. Spolupráci Cepláka s Jouklem ve středu hřiště zakončil druhý jmenovaný přesným centrem na volného Onuchukwa a nigerijský útočník tvrdou ranou do pravého horního růžku otevřel skóre - 1:0.

Domácí i přes úvodní gól zahazovali další šance. Joukl po zpětné přihrávce Malíře napálil míč ze čtyř metrů pouze do tyče. O šest minut později se nejmenší hráč na hřišti dostal po centru Eismanna a prodloužení Marošiho k hlavičce, ale ve výborné pozici přestřelil zívající bránu.

Hutníci v dalším průběhu první půle hrozili především centry ze stran. Když to ke gólu nevedlo, rozhodl se Joukl vypálit pod břevno, avšak čaroděj Toma jeho ránu reflexivně vyrazil na rohový kop.

Vzápětí to zkoušel po zemi dělovkou Bednarek, polský obránce trefil pouze reklamní panel vedle vlašimské branky.

Zatímco Třinec se snažil tvořit jednu šanci za druhou, Vlašim se prakticky v prvním poločase k ničemu nedostala. O moc lepší to z nováčkovského pohledu nebylo ani ve druhé půli.

Druhá pětačtyřicetiminutovka nabídla další vzrušení pro brankáře Tomu. Vlašimský brankář musel ve 49. minutě zasahovat proti střele Joukla z úhlu, o dvě minuty později vyškrabával trestný kop stejného hráče mimo tři tyče a nakonec konečky prstů vytlačil dělovku Onuchukwa z úhlu.

Co nechytil, či nevyrazil, to odčaroval. V 57. minutě Lisického lob zapadl podle mínění diváků do vlašimské brány, jenže nakonec se míč otřel o boční síť a skončil za bránou. Výbuch gólové radosti na tribunách tak musel ještě chvíli počkat.

O minutu později Malíř odcentroval na hlavu Onuchukwa, ale Ebus druhý gól ještě nepřidal. Ještě před tím vyslal na Lipčáka "pozornost podniku" Štochl. Lipčák míč přijal do náručí.

Šance na třineckých kopačkách se jevily jak žížaly po dešti. V 73. minutě Malířův centr akrobaticky usměrnil k pravé tyči Maroši, Toma vyrazil. V 76. minutě už Toma nestačil na Ebuse. Střelu Marošiho z hranice vápna Onuchukwu tečoval na malém vápně k pravé tyči. Z pohledu tribun to vypadalo, že míč těsně minul branku, jenže hlavní rozhodčí ukázal na střed a Třinec vedl o dva góly.

Bohužel ne na dlouho. V další minutě se po přízemním centru z pravé strany dostal k míči na malém vápně nabíhající Süsser a mladickou chladnokrevností napálil míč do brány. První a poslední větší šance Vlašimi skončila gólem - 2:1.

Když to nešlo na jedné straně, šlo to na druhé.Minutu před koncem základní hrací doby měl po centru Hanuse třetí gól na hlavě střídající Doležal, Vlašimský hrdina dokázal vyškrábnout poslední gólovku zápasu nad bránu.

I přes spoustu zahozených šancí se po závěrečném hvizdu mohli domácí radovat z druhého jarního vítězství v sezóně. Zisk tří bodů znamená pro Třinec jistou účast ve druhé nejvyšší soutěži i pro příští ročník.

Jiří Neček (trenér Třince): "Jsem rád, že jsme vyhráli, což jsme potřebovali, neboť nám to dlouho střelecky nešlo. Na jaře jsem tady deklaroval, že nám Ebus v zimě zamrznul, ale dnes v tom chladu a dešti dal dva góly. Musím smeknout před brankářem Tomou, trenér by ho měl pozvat na večeři a koupit mu pořádný řízek, neboť ten to odchytal famózně. Naopak šance, které měl Joukl, ty by se měly dávat. Výsledek byl pouze o druhém gólu. Ten se nám sice podařilo dát, ale rychle jsme inkasovali a pak jsme se třepali až do konce, aby soupeř nevyrovnal."

Roman Nádvorník (trenér Vlašimi): "Chtěli jsme si z Třince odvézt bod, jenže se nám to nepovedlo. Celý týden jsme se na Třinec připravovali, byli jsme ve výhodě, neboť domácí vypadli ze zápasového rytmu. Bohužel po uklouznutí Kropíka šel Třinec do vedení. V dalším průběhu nás podržel brankář Toma a soupeř už dokázal zápas dotáhnout do vítězného konce."