Mladší dorostenci prohráli po špatném úvodu

(9.5.2018) Třinecká sedmnáctka nezvládla vstup do utkání proti Hlučínu, v úvodních sedmi minutách dvakrát inkasovala a nakonec prohrála 0:3.

30.kolo, úterý 1.5.2018
0:3
(0:2)
FC Hlučín
Branky: 2. Patrik Rýc (0:1), 7. Štěpán Kania (0:2), 63. Marek Jaroň (0:3). Rozhodčí: Martin Šimík - Petr Šištík, Pavel Podracký. Žluté karty: Adam Rončka - Radim Šamara.
FK Fotbal Třinec: Štěpán Hickel - Tomáš Laba (66. Dominik Horňák), Jakub Walek, Josef Bujok (66. Pavel Rusz), Ondřej Kisza, Jan Pilch (73. Mateusz Klimek), David Kajánek, Adam Michalek, Mariusz Chmiel, Dominik Špulica, Adam Puczok. Trenér: Martin Zbončák.
FC Hlučín: Miroslav Volný - Lukáš Jaroš (56. Antonín Lyčka), Radim Šamara (70. Martin Schlischka), Jakub Klečka, Adam Rončka (68. Vojtěch Bystroň), Tomáš Buchvaldek, Jakub Míšanec (60. Tobiáš Ivánek), Marek Jaroň, Adam Hanus, Patrik Rýc, Štěpán Kania (67. Jiří Hommes). Trenér: Aleš Rončka.
Počet diváků: 30

Martin Zbončák, trenér Třince

„Utkání se pro nás nezačalo vyvíjet vůbec dobře. Hned ve druhé minutě jsme po individuální chybě inkasovali poprvé a pět minut nato soupeř přidal druhý gól, který byl opět velmi laciný. Hlučín poté zvolil defenzivní taktiku, kdy poctivě bránil a hrál velmi jednoduše. Po celý zbytek utkání byl k vidění stále stejný obraz hry. My jsme se neustále snažili najít recept na pozornou obranu hostů, kteří se pouze bránili. Aktivita, držení míče a převaha byla velmi výrazná v náš prospěch, ale do vyložených šancí nás Hlučín nepustil. Naopak v závěru přidal z ojedinělého brejku třetí branku a vyškolil nás tak z produktivity.“