Devatenáctka vkročila do jara vítězně

(20.3.2017) Třinečtí starší dorostenci si nemohli přát lepší vstup do jarní části Moravskoslezské dorostenecké ligy. Již v pátek večer se jim podařilo zvítězit v Přerově 4:2 po třech brankách Kvapila a jedné brance Štefánika. Po podzimu si drží druhou příčku v soutěžní tabulce.

15.kolo, pátek 17.3.2017
1. FC Přerov
2:4
(1:3)
Branky: 24. Zdeněk Dostál (1:0), 30. Denis Štefánik (1:1), 33., 44. a 49. Michal Kvapil (1:2, 1:3, 1:4), 64. Petr Horák (2:4). Rozhodčí: Jaroslav Kolář - Jakub Frais, Ladislav Kundrát.
1. FC Přerov: Jan Dytrych - Patrik Javora, Lukáš Pisařík, Patrik Janalík (73. Marek Vašina), Lukáš Vajda, Tomáš Malenda, Štěpán Kojetský (59. Marek Macháček), Zdeněk Dostál (46. Filip Száraz), Martin Rybka (46. Tomáš Chuda), Květoslav Kučera (67. Lukáš Krejčíř), Petr Horák. Trenér: Richard Švehlík.
FK Fotbal Třinec: David Misiorz - Petr Chloň, Michal Lanc, Matouš Petružálek, Martin Konečný - Marek Zahaluk (67. Mikuláš Krucina), Jiří Cieslar, Martin Samiec (56. Andrej Ceniga), Denis Štefánik - Michal Kvapil (85. Šimon Petružálek), Denis Nieslanik (50. Jan Lasota). Trenér: Petr Sostřonek.
Počet diváků: 50

Petr Sostřonek, trenér Třince

„V úvodních 10 - 15 minutách byli domácí lepším mužstvem. Lépe se vypořádali s terénem, byli rychlejší v osobních soubojích a lépe kombinovali. Vedoucí branka domácích spíše pomohla našim hráčům, kteří zrychlili pohyb, zpřesnili kombinaci a výsledkem bylo otočení výsledku brankami Štefaníka a Kvapila po přihrávkách Nieslanika během tří minut v náš prospěch. Do konce prvního poločasu jsme měli hru pod kontrolou a v závěru jsme ještě navýšili vedení další brankou Kvapila, na kterou mu tentokrát přihrával Konečný. Na začátku druhého poločasu jsme se dokázali znovu prosadit zásluhou Kvapila, který využil důrazu Nieslanika. Domácí sice dokázali ještě snížit krásnou střelou z 18 metrů na 4:2. Více jsme domácím již nedovolili a utkání dohráli do zaslouženého vítězného konce.“